יום ראשון , 31 מאי 2020
ראשי » חדשות » טראפ מורה ל-GM לייצר מכונות הנשמה
הנשיא טראמפ
טראמפ לא מרוצה מקצב ההתגייסות של פורד ו-GM למלחמה בקורונה ומוציא צו נשיאותי ומסר תקיף. צילום: בלומברג

טראפ מורה ל-GM לייצר מכונות הנשמה

רוני נאק

הלילה נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הורה על הפעלת צו נשיאותי ל-GM להתחיל ליצר מכונות הנשמה כדי להלחם על החיים של החולים בוירוס קורונה. על הדרך טראמפ גם האשים את את GM בגרירת רגליים בזמן שהממשל הפדראלי ניצב פני לחץ גובר למצא משאבים להתמודדות עם המגפה. במסגרת זאת טראמפ מנצל את מצב החירום ומפעיל חוק משנות ה-50' אשר נותן לנשיא כוח להרחיב את ההפקה של כל חומר גלם או יצור של כל מוצר למטרות של בטחון לאומי. בהקשר של GM זה אומר בפשטות: "לקבל, לבצע ולתעדף הזמנות פדראליות למכונות הנשמה".

ההוראה מגיעה רק כמה ימים אחרי שטראמפ ביקש יפה מפורד ו-GM להתגייס לטובת זאת. כשר היצור של GM ושותפתה ביצור מכונות ההנשמה VENTEC , מוערך בכ-10,000 יחידות בחודש – בהתאם לדרישות הממשל ולפי החברות הן כבר צברו את הרכיבים השונים הדרושים ליצור של כ-200,000 מכונות הנשמה. GM הודיעה כי תחזיר מיידית לעבודה 1,000 פועלי יצור כדי לטפל בתפוקה הנדרשת. 

"אנו גאים עלמוד יחד עם חברות אמריקאיות נוספות ועם כוח העבודה המיומן שלנו כדי לענות על האתגרים שמציבה בפנינו המגפה העולמית הזו" כך אמר מנכ"לית GM מרי בארה. "השותפות הזו גייסת את כל GM ואת בסיס הספקים העולמי שלנו כדי לתמוך ב-VENTEC והצוותים המשותפים עובדים יחד בלהט ובמחוייבות מלאה". הצהרה שניתנה – אחרי הצו הנשיאותי.

לפני כן טראמפ צייץ בטוויטר – כהרגלו ציוץ צבעוני למדי:


.

צפו גם בזה

מיני קופר חשמלית

מיני קופר חשמלית החל ב-239 אלף שקלים

אחד האייקונים הקטנים אך הוותיקים של עולם הרכב מקבל מערכת הנעה חשמלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

17 + ten =