יום שלישי , 29 ספטמבר 2020
ראשי » חדשות » וולוו XC40 מתחשמלת
וולוו מצגיה את הרכב החשמלי הראשון שלה והוא רכב כביש שטח. וולוו XC40 עם 408 כ"ס מגיע לשווקים בתחילת 2020. צילום: וולוו
וולוו מציגה את הרכב החשמלי הראשון שלה והוא רכב כביש שטח. וולוו XC40 עם 408 כ"ס מגיע לשווקים בתחילת 2020. צילום: וולוו

וולוו XC40 מתחשמלת

רוני נאק

עוד לפני שהגענו לדגום את הגרסה ההיברידית של רכב הכביש שטח הקטן של וולוו – XC40, מודיעה היצרנית כי תחל כבר בתחילת 2020 לשווק את הגרסה ה-100% חשמלית של XC40 – רכב כביש שטח קומפקטי שכבר משווק גם אצלנו.

באופן טרנדי ומתאים לתקופתנו בחרה וולוו להציג את הרכב החשמלי הסדרתי הראשן בהיסטוריה שלה בתצורה של רכב כביש שטח קומקפטי. ועכשיו קצת נתונים: הנעה חשמלית קבועה לכל ארבעת הגלגלים – טווח WLTP של 400 קילומטרים (מצבר של 78 קווט"ש) ותפוקה של 408 כ"ס שמביאה של רכב הפנאי ל-100 קמ"ש מתחת ל-5.0 שניות. עם קירור מים למצברים יש לוולוו החשמלית יכולת טעינה מהירה של עד 80% ב-40 דקות.

מצבר של 78 קווט"ש, טווח WLTP של 400 ק"מ ו-4.9 שניות ל-100 קמ"ש. כביש שטח חשמלי חדש של וולוו. צילום: וולוו
מצבר של 78 קווט"ש, טווח WLTP של 400 ק"מ ו-4.9 שניות ל-100 קמ"ש. כביש שטח חשמלי חדש של וולוו. צילום: וולוו

עוד בחידושים מערכת מולטימדיה עדכנית עם מערכת הפעלה מבוססת אנדרואיד וקישוריות משופרת ביחס למערכות הסנסוס שאנו מכירים כיום. בנוסף  יש למערכת יכולת לקבל עידכונים "מהאוויר" וזיהוי קולי משופר בזכות המערכת של גוגל.

• מבחן דרכים וולוו XC40 T5

ברמה האוטומוטיבית, וולוו XC40 החשמלית – RECHARGE – משתמשת באותה פלטפורמת CMA הנוכחית של הכלים המשווקים גם אצלנו. זו פלטפורמה שתוכננה מתחילתה לאפשר יישום של מנועי בעירה פנימית, שילוב היברידי של שניהם וכמובן גם הנעה חשמלית. כפי שנהוג בתעשייה גם כאן המצבר מכסה את רוב שטח הרצפה אשר חוזקה כדי לעמוד בעומסים ולספק את ההגנה המכאנית החיונית למצברים במקרי תאונה (בעיקר סכנת שריפות במצברים).

שינויים מינוריים בקבינה - מערכת הפעלה אנדרואיד של גוגל חדשה. וולוו XC40 חשמלית. כביש שטח. צילום: וולוו
שינויים מינוריים בקבינה – מערכת הפעלה אנדרואיד של גוגל חדשה. וולוו XC40 חשמלית. כביש שטח. צילום: וולוו

חיצונית – כמו בקבינה – השינויים מינוריים. מדובר בשני חישוקי גלגלים עם עיצובים ייחודיים לגרסה, מכסה מנוע מונמך ושבכת חזית אטומה (יש תא מטען קדמית קטן) ומאחור בולט העדרם של המפלטים.

עבור וולוו רכב הכביש שטח החשמלי הזה הוא רק יריית הפתיחה בתכנית חומש בה תציג מדי שנה דגם חשמלי או גרסה חשמלית של דגם קיים. בנוסף, וולוו מצפה שכ-20% ממכירות ה-XC40 בשנים הקרובות יהיו של הגרסה החשמלית. חשוב בהקשר הזה להזכיר את הקשר הסיני של היצרנית – שם הרב הפוטנציאל של הדגם הזה כמו גם יישום של גרסאות עם מיתוג מקומי.

וולוו XC40 משווקת בישראל החל ב-248,255 שקלים.

וולוו מציגה את הרכב החשמלי הראשון שלה והוא רכב כביש שטח. וולוו XC40 עם 408 כ"ס מגיע לשווקים בתחילת 2020 ללא אגזוזים.. צילום: וולוו
וולוו מציגה את הרכב החשמלי הראשון שלה והוא רכב כביש שטח. וולוו XC40 עם 408 כ"ס מגיע לשווקים בתחילת 2020 ללא אגזוזים.. צילום: וולוו

צפו גם בזה

ללא תאונות, ללא זיהום וללא פקקים

קאדילק מובילה את החזון של GM לעתיד של תחבורה חכמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 + ten =