יום חמישי , 11 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » פשרה כואבת ל-פולקסווגן
פשרה בבית המשפט בלונדון. פולקסווגן תשלם כ-815 מיליון שקלים בתביעה ייצוגית. צילום: VW

פשרה כואבת ל-פולקסווגן

רוני נאק

הרוח של פרשת דיזלגייט ממשיכה לרדוף את פולקסווגן. במהלך סוף השבוע הגיעה הפשרה בתביעה ייצוגית של בעלי מכונית דיזל ממותגי VW בבריטניה. הפשרה עומדת על 227 מיליון אירו (כ-815 מיליון שקלים). יותר מ-90 אלף בעלי מכוניות פולקסווגן, אאודי, סיאט וסקודה התלוננו בשל התמרון וההטעיה של נתוני פליטת המזהמים מרכביהם. הדיון אשר אמור היה להגיע לבית המשפט הגבוה בלונדון בינואר 2023, צפוי היה להציב רף חדש וגבוה כתביעה הייצוגית היקרה ביותר בהיסטוריה של מערכת המשפט הבריטית (אז בכל זאת VW יצאה בזול).

גולף דיזל "בלומושן" בקמפיין סביבתי בשנת 2013 – דחפו אג'נדה ירוקה. צילום: VW

• קישור למקור ב-REUTERS

כחלק מהפשרה סוכם כי פולקסווגן לא תשא באחריות לנזקים או אובדן שנגרמו – כך לשון ההודעה המשותפת מיום רביעי. באותה הנשימה, החברה מוולפסבורג התנצלה ללקוחות הרבים שברכביהם הותקנה תוכנת הזיוף והודיעה כי היא נחושה לזכות מחדש באמון שאבד. "הפשרה הזו היא אבן דרך חשובה בדרכה של קבוצת פולקסווגן לשים את האירועים המצערים האלה מאחורינו" צוטט ראש החטיבה המשפטית ב-VW פיליפ הארמן.

פולקסווגן ID.5 חשמלית. דיזלגייט כאירוע מכונן להנעת המהפכה החשמלית. צילום: VW

מתחילת פרוץ פרשת דיזלגייט ב-2015 שילמה קבוצת VW מעל ל-33 מיליארד דולרים עבור התאמת המכוניות, קנסות והוצאות משפטיות. בד בבד מדובר באירוע מכונן שדחף מאד את המעבר הגורף של תעשיית הרכב כולה להנעה חשמלית.

צפו גם בזה

מבחן דרכים אלפא רומיאו טונאלה

הדגם השלישי של אלפא רומיאו באולם התצוגה נושא בכנפיו את בשורת העיצוב של המותג האיטלקי ההיסטורי. אלפא רומיאו טונאלה מחפשת את הדרך ללב שלכם. גי'פון עירוני לדור חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.