יום שישי , 14 יוני 2024
פולקסווגן ID.4 הקרוסאובר החשמלי החדש של VW כובש את המכירות באירופה באפריל. אצלנו? חכו. צילום: VW

החשמליות של VW כובשות את אירופה

רוני נאק

חברת המחקר JATO מפרסמת את נתוני מכירות הרכב לחודש אפריל האחרון לשוק האירופאי. בין עשרת המכוניות החשמליות הנמכרות ביותר בולטת הנוכחות של שני הדגמים החשמליים החדשים של קבוצת VW: המשפחתית, בממדים של גולף לערך, בשם ID.3 וכן של דגם הפנאי החשמלי על אותו בסיס מכאני ID.4. זה האחרון מוביל במכירות עם 7,335 יחידות שנמסרו ברחבי אירופה (אשר כמונו מעדיפה לרכוש קרוסאוברים) על פני פרטיות), כשאר במקום השני ה-ID.3 עם 5,735 יחידות.

הטבלה המקורית של JATO. שימו לב לכוכבית.

גם פיאט 500 החשמלית החדשה (שבקרוב תגיע גם אלינו) ביצעה היטב ופרטה על מיתרי הלב של לקוחות אירופה עם 3,240 יחידות והתברגה למקום ה-6 בסך הכל. עוד עולה חדשה (בקרוב) אצלנו היא יונדאי קונה החשמלית שממנה נמכרו 3,383 יחידות. יונדאי קונה החשמלית רשמה עליה של מאות אחוזים במכירות (דגם מעודכן) וכמוה גם מותגים ודגמים חשמליים רשמו זינוק משמעותי במכירותיהם. מי שסגרה את 2020 כרכב החשמלי הנמכר ביותר באירופה, רנו זואי, התברגה באפריל למקום השלישי בלבד ובפער משמעותי משני דגמי VW.

יונדאי קונה החשמלית עוד מעט אצלנו. המחיר עשוי להפתיע. צילום: יונדאי

מי שדופק היעדרות רועמת למדי היא טסלה. מודל 3 שלה הייתה לדגם החשמלי השני הנמכר ביותר באירופה ואילו עתה היא כלל לא מתברגת לעשירייה הראשונה – גם לא בעשרים הראשונות. זאת ככל הנראה בשל הסיבה שטסלה מסורתית מוסרת ב"גלים" בחודש האחרון של הרבעון. האם היתרון היחסי ממנו נהנתה טסלה עד עתה בזכות ראשוניותה, מתחיל להישחק?

טסלה לא בבית. מודל 3 לא התברגה בין עשרים הראשונות. צילום: TESLA

Check Also

הדור הבא של מנועי סובארו – היברידי

מערכת היברידית כל-חדשה של סובארו שומרת על היתרונות של ההנעה הכפולה, מעניקה טווח נסיעה ארוך ובעיקר שחרור מתלות בתשתית טעינה. העתיד המחושמל של סובארו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 × five =