יום שישי , 5 יוני 2020
ראשי » חדשות » הטנדר של מרצדס – פועל בצווארון לבן
טנדר של מרצדס - בהנהלת החברה משוכנים שיהיה מנוע צמיחה בנישה של טנדרים לפנאי. איור: מרצדס
טנדר של מרצדס - בהנהלת החברה משוכנים שיהיה מנוע צמיחה בנישה של טנדרים לפנאי. איור: מרצדס

הטנדר של מרצדס – פועל בצווארון לבן

כתב: ניר בן זקן

טנדר של מרצדס נשמע כמו שילוב הזוי; קוויאר בפיתה או סנדלי שורש של כריסטיאן לובוטין אם תרצו. אבל למרות שבעייני רבים יצרנית רכבי היוקרה הגרמנית נתפסת בעיקר כ"גלגלים של עשירים", יש לה גם חטיבת מסחריות ומשאיות מפותחת ומשגשגת למדי והטנדר החדש שהיצרן משטוטגרט הכריז על פיתוחו נראה כמי שעשוי להוות את הגשר בין שתי החטיבות.

אנחנו רק נשים את זה כאן - בינתיים...מודעה של סובארו משנת 1978. צילום: סובארו
אנחנו רק נשים את זה כאן – בינתיים…מודעה של סובארו משנת 1978. צילום: סובארו

אם נתעלם מה-G63 6X6 שיוצר במהדורה מוגבלת, מדובר בטנדר הראשון של מרצדס שיהיה מקביל במימדיו לאיסוזו דימקס וטויוטה היילקס. לטענת החברה הדגם החדש אמור לתת מענה לשינויים בסגמנט הטנדרים המשמשים לא רק כרכבי עבודה קשוחים, אלה גם לצרכים פרטיים. מרצדס לא חושפת מידע על הטנדר החדש, פרט לכך שהוא יציע רמה גבוה של שימושיות לעבודה ונשיאת מטען כמצופה מ"בעל ארגז" בשילוב נוחות ופאר של מכוניות הנוסעים של החברה. הוא ייוצר על ידי מחלקת הוואנים (זו האחראית על ה-V קלאס והויטו) ויגיע לאולמות התצוגה בשווקי אמריקה הלטינית, דרום אפריקה, אוסטרליה ואירופה עד סוף העשור. למרות החיבה של האמריקאים לטנדרים מרצדס לא מכוונת ליבשת החדשה בשלב ראשון, ככל הנראה בגלל שהטנדרים הפופולאריים בארה"ב הם ג'אמוסים ענקיים דוגמת סדרה F של פורד, שברולט סילבראדו והראם של קונצרן קרייזלר.

לא רק מרצדס. יש כבר טנדר "פרימיום" קאדילק אקסלייד EXT. שייצורו הופסק בשנה שעברה בשל העדר ביקוש. האם יש כאן שיעור שמצרדס צריכה ללמוד? צילום: קאדילק
לא רק מרצדס. יש כבר טנדר "פרימיום" קאדילק אקסלייד EXT. שייצורו הופסק בשנה שעברה בשל העדר ביקוש. האם יש כאן שיעור שמצרדס צריכה ללמוד? צילום: קאדילק

"הטנדר מרצדס יתרום ליעדי הצמיחה הגלובליים שלנו" אמר ד"ר דיטר זטג', יו"ר מועצת המנהלים דיימלר וראש חטיבת מכוניות הנוסעים של מרצדס, והוסיף "הכניסה שלנו לקטגוריה זו עם זהות המותג הייחודית וכל המאפיינים את החברה בכל הקשור לבטיחות, נוחות, יחידות הינע, ושמירת ערך".
אין ספק שהפיק-אפ עם סמל הכוכב יציע רמה גבוה של יוקרה ופינוקים כמתחייב משם המשפחה, אבל אנחנו יותר מסקרנים לבחון אותו כראוי לטנדר – בבוץ של עמק יזרעאל.

מרצדס 220 פיקאפ - שיוצר בארגנטינה בשנות ה-70'. מעניין...צילום: מרצדס
מרצדס 220 פיקאפ – שיוצר בארגנטינה בשנות ה-70'. מעניין…צילום: מרצדס

צפו גם בזה

מרצדס GLS חזית

מבחן דרכים מרצדס GLS

גדול, מפואר וקליל כמו עלה שלכת - מרצדס GLS מגדיר מחדש איך צריך להיות SUV פרימיום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

6 + 9 =