יום רביעי , 29 ינואר 2020
ראשי » חדשות » וידאו: קרוסאוברים בברזיל
רנו דסטר אורוק. טנדר 4X4 על הקופה קבאנה. האם יופיע גם על חוף פלמחים? צילום: רנו
רנו דסטר אורוק. טנדר 4X4 על הקופה קבאנה. האם יופיע גם על חוף פלמחים? צילום: רנו

וידאו: קרוסאוברים בברזיל

כתב: ניר בן זקן

תערוכת הרכב הגדולה ביותר בדרום אמריקה בסאו פאולו, שנערכת בימים אלו, מאפשרת הצצה לכמה גרסאות משודרגות לקרוסאוברים הנפוצים שם.

פורד אקוספורט "סופה". מזכיר בקטנה את טנדר רפטור. אהבנו. צילום: פורד
פורד אקוספורט "סופה". מזכיר בקטנה את טנדר רפטור. אהבנו. צילום: פורד

הפורד אקו-ספורט הוא גרסת השטח-פנאי המוגבהת של הפיאסטה ואחד הדגמים הפופולאריים ביותר במדינות המתפתחות. לכבוד התערוכה פורד הציגה כמה גרסאות קונספט של הקרוסאובר הקטן במשפחת האליפסה הכחולה, אבל זו המעניינת ביותר מכונה Storm ונראית כהומאז בהשראת גרסת השטח הקיצונית והמפורסמת ביותר של ה-F150, הראפטור. האקו-ספורט זוכה לסבכה קדמית בצורת כוורת הצבועה שחור, מגני פלסטיק מסיביים סביב למרכב, מכסה מנוע בצביעה שחורה ומדבקות ייחודיות בפרופיל. השינוי המרכזי והמשמעותי ביותר הוא הגבהה למרכב וצמיגי שטח ייעודיים של BFG במידה 215/75R15. לצערנו לא נראה שהטורף הקטן יגיע בקרוב לפס הייצור.

רנו/דאצ'יה דסטר אורוק. האם נראה אותו כאן אצלנו לצד גרסאות דסטר החדשות שצפויות? צילום: רנו
רנו/דאצ'יה דסטר אורוק. האם נראה אותו כאן אצלנו לצד גרסאות דסטר החדשות שצפויות? צילום: רנו

בעוד פורד קיבלה השראה מהטנדר הקרבי שלה, דאצ'יה הלכה בכיוון ההפוך והציגה גרסת פיק-אפ לקרוסאובר הפופולארי שלה גם באירופה (שבקרוב גם יגיע לישראל), הדאסטר. אומנם הקונספט המכונה Oroch נושא את סמל המעוין של בעלת הבית (רנו) אבל הטנדר שתוכנן על ידי מחלקת העיצוב באמריקה הלטינית של היצרן שומר על תצורת דאבל קבינה שתאפשר מרווח לארבע נוסעים בעוד הארגז הקטן יחסית זוכה לסגירה מקורית. העיצוב החיצוני שומר על המאפיינים הכלליים של הדאסטר עם טאץ' ייחודי בדמות תאורת לד בפנסים הקדמיים, הדגשת פרטים במרכב בכתום בוהק כמו כונסי האוויר במכסה המנוע, מסגרת פנסי הערפל וידיות הדלתות, צמד פסי גגון מגני פלסטיק שחורים סביב לבתי הגלגל וחישוקים ייחודיים בצביעה שחורה כתומה. אומנם רנו מציינת שבשלב זה מדובר בקונספט, אך ניתן לשאר שלא יחלוף זמן רב בטרם גרסה זו תגיע לפס הייצור שכן הטנדרים בדרום אמריקה מהווים כ-75 אחוזים מכלל הרכבים המסחריים שנמכרים ביבשת, כמעט מיליון יחידות מידי שנה.

צפו גם בזה

תמונה פותת מאמר יונדאי בטיחות

מעגל אבטחה חדש ביונדאי סנטה פה

ילד שנשכח במושב האחורי, פתיחת דלת ברגע מסוכן - בלימה עצמית בנסיעה לאחור. היתרון הבטיחותי של יונדאי סנטה פה יכול להציל חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 × one =