יום שלישי , 7 אפריל 2020
ראשי » חדשות » מאות רכבי שטח יסופקו בקרוב למשטרת ישראל
משטרת ישראל נפרדת מקיה סורנטו? מכרז חדש אשר התפרסם עם דרישה לנעילת דיפרנציאל מרכזית מוציא את רכב הפנאי שטח של קיה מהתחרות. צילום: קיה
משטרת ישראל נפרדת מקיה סורנטו? מכרז חדש אשר התפרסם עם דרישה לנעילת דיפרנציאל מרכזית מוציא את רכב הפנאי שטח של קיה מהתחרות. צילום: קיה

מאות רכבי שטח יסופקו בקרוב למשטרת ישראל

רוני נאק

משטרת ישראל תצטייד בעוד כמה חודשים במאות רכבי כביש שטח רכים-וגם בעשרות רכבי שטח בעלי הילוך כוח. כך עולה מתוכנו של מכרז הצטיידות שהפיצה המשטרה באחרונה. המשטרה אינה זרה לנושא רכבי הכביש שטח הרכים, כבר לפני כארבע שנים החלה המשטרה בתהליך הצטיידות בקיה סורנטו דיזל שהחליף חלק מניידות הסיור, שהתבססו בעיקר על דגמים משפחתיים כמו הקורולה.

ניידת משטרה על בסיס שברולט טאהו. לא בדיוק עומדת בתנאי המכרז - אבל זה הרעיון הכללי. צילום: GM
ניידת משטרה על בסיס שברולט טאהו. לא בדיוק עומדת בתנאי המכרז – אבל זה הרעיון הכללי. צילום: GM

לפי המכרז החדש, המשטרה מעוניינת להצטייד ב-350 רכבים בעלי הנעה כפולה, מתוכם 300 יהיו רכבי פנאי שטח. כלומר, לפי מפרט הדרישות של משטרת ישראל הם לא יחויבו בהילוך כוח. יחד עם זאת, לפי המשטרה תידרש מרכבי הכביש שטח תנאי סף בסיסיים: למשל נעילה לדיפרנציאל המרכזי. זה פוסל מן המכרז את חביב השוטרים: קיה סורנטו, שאינו מצויד בנעילת דיפרנציאל מרכזי.

סובארו פורסטר? עומד בכל תנאי הסף. צילום: סובארו
סובארו פורסטר? עומד בכל תנאי הסף. צילום: סובארו

לפי מפרט הדרישות של המשטרה, הרכב הזוכה במכרז רכבי הכביש שטח יוכל להיות בעל מנוע בנזין או דיזל, בהספק מינימאלי של 150 כוחות סוס ובמחיר התחלתי של 180 אלף שקלים. בנוסף הוא ידרש להתקנה של מערכות קשר שידרשו חיזוק של האלטרנאטור- וגם לכלוב אחורי שיוכל להחזיק עצירים. בנוסף לרכבי הכביש שטח הרכים המשטרה מפרסמת גם מכרז הצטיידות לרכבים קשוחים יותר, מדובר ב-50 רכבים שיצוידו בהילוך כוח.

צפו גם בזה

מכוניות חדשות בנמל אילת

הכוח עובר לקונים

מלאים של רכב חדש שלא זזים - זה הזמן לנצל את המצב ולקנות מכונית חדשה בתנאים שלא יחזרו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 + 11 =