יום שלישי , 5 יולי 2022
ראשי » חדשות » ארה"ב: בעלי טנדרים תובעים את פורד
פורד F350
פורד F350. לטענת הבעלים דגמי הדיזל מזהמים מעבר למותר

ארה"ב: בעלי טנדרים תובעים את פורד

תומר הדר

 

האם גם פורד ביצעה מניפולציה בדגמים מסוימים כדי להתל במדידות זיהום האוויר? בארה"ב ישנם בעלי טנדרים שסבורים שכן: בתביעה שהוגשה ביום רביעי האחרון בארה"ב טוענים בעלי טנדרים כבדים של פורד, מדגמי F250 ו F350 המצוידים במנועי דיזל שמנועי הרכבים "טופלו" לכאורה כך שבשעת נסיעה יפלטו מזהמים בשיעור של עד פי חמש מן המותר. בעוד שבישראל לא משווק כלל F250 ואילו ה F350 כלל אינו משווק בגרסת בנזין- בארה"ב גרסאות הדיזל עולות כ8000 דולר יותר מטנדר רגיל בעל מנוע בנזין. פורד שללה את הטענות מכל וכל והודיעה כי מדובר בתביעה "משוללת יסוד". לפי הצהרת היצרנית האמריקאית,"רכבי פורד אינם מצוידים כלל במתקני רמאות כלשהם. פורד תגן על עצמה בקנאות מול תביעות נטולות בסיס מציאותי".

פורד F250
פורד F250. גם אחיו הקטן של F250 נכלל בתביעה. פורד בתגובה: לא היו דברים מעולם.

 

עם זאת, וללא קשר לתביעה שהגישו בעלי הטנדרים, בפורד ישנם גם מקרים שבהחלט נשענים על בסיס מציאותי בהם החברה ממהרת לסייע ללקוחותיה מחשש לבטיחותם. בסוף השבוע הודיעה פורד כי הרשויות האמריקאיות גילו מקרה נוסף של מוות שנבע מפתיחה פגומה של כרית אוויר מתוצרת טקאטה היפנית, מה שדורש ביצוע ריקול ל 2,900 טנדרים-הפעם מדגם הריינג'ר, שיוצרו בין 2004 ו 2006.

צפו גם בזה

מבחן דרכים: קאדילק XT4

מעטים המקרים שבהם אפשר לדבר על תמורה לכסף בקטגורית הפרמיום. קאדילק XT4 המרשים הוא אחד המקרים האלה שיגרום לכם לחשוב פעמיים לפני שתשלמו יותר כדי לקבל פחות במקום אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.