יום שישי , 3 אפריל 2020
ראשי » חדשות » כניסה ללא מפתח? ממש קל לגנוב לכם את הרכב
מתוך 273 כלי רכב שנבדקו רק דגמים ממותגי לנד רובר ויגואר לא נפרצו. צילום: לנד רובר
מתוך 273 כלי רכב שנבדקו רק דגמים ממותגי לנד רובר ויגואר לא נפרצו. צילום: לנד רובר

כניסה ללא מפתח? ממש קל לגנוב לכם את הרכב

רוני נאק

ארגון ה-ADAC הגרמני הוא ממועדוני הרכב הגדולים והוותיקים בעולם. מונה כ-20 מיליון בעלי מכוניות באירופה ועוד כ-2 מיליון אופנוענים. ככזה הוא בעל תפקיד מרכזי במתן מגוון רחב של שירותים לחבריו, מחילוץ ועד ביטוחים מוזלים ועוד.

• חולמים על רכב חדש? עכשיו אתם יכולים!

ובכן ה-ADAC  יחד עם המקבילה האוסטרית שלה OAMTC בדקו האם אפשר לגנוב – באמצעים אלקטרוניים – 273 דגמים שונים של כלי רכב. להפתעתם למעט 4 מכוניות (כולן של יגואר/לנד רובר) כל יתר כלי הרכב נפרצו ממש בקלות. קלות רבה יותר מאשר אילו היו מצויידות במפתחות רגילים.

התקשורת בין הרכב למפתח היא נקודת התורפה. צילום: פורד
התקשורת בין הרכב למפתח היא נקודת התורפה. צילום: פורד

לדברי הגופים הבוחנים לרוב יצרניות הרכב אין את היכולת או הרצון לטפל בחולשה הזו. למרבה ההפתעה כדי לפרוץ את הרכב עם KEYLESS לא צריך להיות בעל ידע בהצפנה, מתכנת על או אפילו האקר טירון. הבודקים השתמשו במכשיר שניתן לרכוש באופן חוקי בכל מקום – מגדיל טווח אלחוטי (אצלנו עולה כ-80 שקלים ומעלה).

השיטה עובדת כך: מגדיל טווח אחד נמצא בסמוך למפתח האלחוטי, והגנב נמצא בסמוך לרכב. האות המשודר יכול להיות "מוקפץ" אפילו מאות מטרים (תלוי בעוצמת השידור של המגדיל) והרכב ייפתח אוטומטית כשהוא מזהה את הקוד של המפתח שלו.

האוטו פתוח? עכשיו לחיצה והוא מונע. צילום: ב.מ.וו
האוטו פתוח? עכשיו לחיצה והוא מונע. צילום: ב.מ.וו

מהרגע שהגנב מצליח להניע את המכונית – היא לא תדומם רק תתן לרוב התראה על אי זיהוי המפתח – ואפשר יהיה להמשיך בנסיעה לפחות עד שייגמר הדלק (אפשר כמובן תמיד לתדלק רכב מונע). בשיטה הזו גם אין על הרכב כלל סימני פריצה פיזיים – דבר שעלול לסבך את בעלי הרכב מול חוקרי הביטוח אשר עלולים לטעון להונאת ביטוח.

פתרון קל הוא להשתמש בכיסים או תיקים החוסמים גלי רדיו (ל-TUMI יש ליין כזה) אבל למעט זאת – או התקנה של קודן ברכב (שגם הוא לא מונע 100% מהגניבות) אין פתרון אחר.

צפו גם בזה

סדנת שיפורי 4X4

הכירו את סדנת PREDATOR

אז אמריקה נמצאת בהסגר. ביג דיל. זה יעבור. בינתיים הנה קצת פורנו 4X4 מסדנת PREDATOR

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

9 + 19 =