יום שני , 6 יולי 2020
ראשי » חדשות » קרלוס גוהן נלחם
קרלוס גוהן - לשעבר היו"ר הכל יכול של רנו-ניסאן-מיצובישי תובע בשל אי קיום הליך פיטורים מסודר. צילום: רנו
קרלוס גוהן - לשעבר היו"ר הכל יכול של רנו-ניסאן-מיצובישי תובע בשל אי קיום הליך פיטורים מסודר. צילום: רנו

קרלוס גוהן נלחם

רוני נאק

כשכבר חשבנו שפרשיית גוהן כבר אחרינו. הנה אנו מקבלים הצצה נוספת לעולמם המופלא, הציני והאכזרי של בכירי תעשיית הרכב העולמית. כזכור קרלוס גוהן הודח מכיסאו בשל חשד למעילה בכספי החברה אותן ניתב ובהמשך ניצל לצרכים האישיים – ביניהם רכישת בתי יוקרה בלבנון (הבחור ממוצא לבנוני) ובדרום אמריקה – שם הוא גדל וכיף לו להיות. מדובר בעשרות מיליוני דולרים אשר יועדו לכאורה לשימוש בהשקעה בהזנקי אוטוטק מעניינים אבל הגיעו לנדל"ניסטים במקום.

• חולמים על רכב חדש? עכשיו אתם יכולים!

ובכן עתה – כך מתפרסם בעיתונות בהולנד – תובע גוהן 17 מיליון דולרים מהתלכיד של רנו-ניסאן-מיצובישי בטענה שנוהל הפיטורים שלו לא היה תקין. לא התקיים שימוע בו הובעו טענותיהם כלפיו או הוצגו ראיות התומכות בכך. בקיצור, כמו שעל עו"ד מתחיל בדיני עבודה ככל הנראה יודע, לא עשו לעובד שימוע לפני פיטוריו ולכן נוהל לא תקין.

עד כאן? סבבה. אלא שהתפנית המעניינת היא דווקא מהלך של גוהן. הוא יכול בכלל לתבוע מכיוון שהתאגיד/תלכיד/קונצרן או איך שלא מתרגמים את המילה alliance לעברית – רשומה בהולנד. וכך. על פי החוק ההולנדי חייב כל עובד לעבור הליך שימוע מסודר. וחברת האחזקות המאגדת חוקית את התלכיד הזה רשומה בהולנד.  לגוהן שלוש אזרחויות: לבנונית, ברזילאית וצרפתית, אולם המדינה בה גוהן מתגורר היא – הולנד – בזכות רמות המס הנמוכות יותר שיש בה.

בואו. 17 מיליון דולר לקונצרן רכב עצום כמו רנו-ניסאן-מיצובישי זה באמת פינאטס. אבל יש כאן כבוד והרבה אגו והחבורה שהדיחה את גוהן תאכל חרב לפני שיעבירו לו אגורה שחוקה אחת.

כך החל סבב נוסף של משחק שח-מט מרתק – והכדור כרגע בבית המשפט המחוזי באמסטרדם. יהיה מעניין.

צפו גם בזה

חברת מילגם EV-Edge תקים 70 עמדות טעינה לרכב חשמלי בתל אביב

70 עמדות טעינה לרכב חשמלי יוקמו ברחבי תל אביב - הקץ לחרדת הטווח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × four =