יום ראשון , 20 יוני 2021
ראשי » מגזין » אגד רוכשת 415 אוטובוסים ממרצדס
עסקת ענק. אגד רוכשת 415 שלדות אוטובוסים ממרצדס. צילום: דיימלר

אגד רוכשת 415 אוטובוסים ממרצדס

רוני נאק

לפי פרסומים בגרמניה – חטיבת המסחריות של דיימלר קבלה הזמנה גדולה מאד של אוטובוסים המיועדים לישראל. ההזמנה שהתקבלה ביום חמישי בערב כוללת 415 שלדות אוטובוסים בחלוקה של 156 המיועדות לנסיעה בינעירונית (OC500RF) ועוד 259 יחידות של שלדות עירוניות (OC500LE). המרכבים ייוצרו (כך על פי ההודעה) כאן בישראל. 

עסקת ענק. אגד רוכשת 415 שלדות אוטובוסים ממרצדס. צילום: דיימלר

מנכ"ל חטיבת האוטובוסים בדיימלר, מר טיל אוברורדר, אמר "ההזמנה בסך 415 יחידות היא אחת הגדולות בהיסטוריה של החברה שלנו". השלדות מיוצרות במפעל סאמאו בספרד ומשם ישולחו לישראל לבוני המרכבים. דיימלר תספק את השלדות במהלך השנה הנוכחית ובהמשך ב-2021. האספקה כאמור היא לאגד.

הנציגה של דיימלר (מרצדס) בישראל היא כלמוביל אשר ניהלה את המכרז מול אגד. אמיל קרעין מנכ"ל חטיבת ההובלה וההיסעים: "הזכייה במכרז מכניסה אותנו לשוק של האוטובוסים העירוניים שבעבר לא היה לנו בו מענה. הדגם העירוני שלנו נבחן והוכיח עצמו בפרמטים של תצרוכת דלק, אמינות והוצאות לאורך תקופת העבודה".

המכירות השנתיות של חטיבת האוטובוסים בדיימלר עומדות על כ-33 אלף יחידות בשנה. אולם משבר קורונה, הסגרים שהביא, וקריסת ענפי התיירות הביאו לירידה של 63% במכירות. עסקה כה גדולה נותנת רוח גבית חזקה מאד לדיימלר.

צפו גם בזה

לנד רובר הולכת על מימן

אם יש לכם רכב גדול וכבד שצריך לחשמל כדי לעמוד בתקנות זיהום. זה הזמן לחשוב על תאי דלק. זה הפתרון שלנד רובר הגיעה אליו עם הדיפנדר החדש אשר מתחיל סדרת ניסויים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *