יום שלישי , 25 יוני 2019
ראשי » חדשות » EURONCAP תוצאות ריסוק אחרונות
ריינג' רובר איווק החדש מקבל ציון מירבי במבחן ריסוק NCAP החדש. צילום: NCAP
ריינג' רובר איווק החדש מקבל ציון מירבי במבחן ריסוק NCAP החדש. צילום: NCAP

EURONCAP תוצאות ריסוק אחרונות

רוני נאק

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם את תוצאותיהם של צמד מבחני ריסוק חדשים- לסיטרואן C5 איירקרוס ולריינג' רובר איווק החדש. בעוד שהסיטרואן ישווק בישראל במהלך החודשים הקרובים- האיווק כבר משוק כיום בישראל.

מניתוח של תוצאות מבחני הריסוק עולה שהסיטרואן קיבל ציון חלקי של ארבעה כוכבי ריסוק מתוך חמישה. לפי EURONCAP הסיטרואן זכה למבחן ריסוק מפוצל- לדגמים אשר מצוידים במערכת הבטיחות המורחבת של סיטרואן – SAFETY PACK PLUS ולדגמים שאינם מצוידים במערכת. הדגמים שאכן מצוידים במערכת הבטיחות האקטיבית בחבילה המקיפה זוכים לציון מלא של חמישה כוכבים ואלה שלא- ארבעה כוכבים, עובדה שיש לזכור לקראת הגעתו של סיטרואן C5 איירקרוס לישראל.

סיטרואן C5 איירקרוס - ציון של רק 4 כוכבים. מפתיע במחסור של כוכב חמישי. צילום: NCAP
סיטרואן C5 איירקרוס – ציון של רק 4 כוכבים. מפתיע במחסור של כוכב חמישי. צילום: NCAP

מבחינת הנתונים הסטטיסטיים עולה כי הסיטרואן קיבל ציון טוב של 87% בסעיף ההגנה על מבוגרים ו86% בסעיף ההגנה על ילדים. הציון בסעיף ההגנה על הולכי הרגל הוא 58% והציון לאביזרי הבטיחות, לפחות בגרסה הבסיסית, הוא 75%.

לצד הסיטרואן נבחן גם ריינג' רובר איווק – שקיבל ציון מלא של חמישה כוכבים. מניתוח התוצאות עולה כי האיווק קיבל ציון גבוה מאוד בסעיף ההגנה על מבוגרים: 94% ולצידו 87% בסעיף ההגנה על ילדים. ציון ההגנה על הולכי הרגל עומד על 72% ואילו מערכות הבטיחות מקבלות ציון 73%.

צפו גם בזה

מרצדס GLK דיזל משנים 2012-2015 יזומנו לריקול בגרמניה. צילום: מרצדס

60,000 מרצדס למוסכים בגלל זיהום אוויר

גרמניה: דיימלר, החברה האם של מרצדס תזמן 60 אלף מרצדס GLK לריקול- מדובר ברכבים שמצוידים במנועי דיזל שלכאורה פולטים מזהמים בשיעור גבוה מהמותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × two =