יום שני , 3 אוגוסט 2020
ראשי » חדשות » קרלוס גוהן עלול להיעצר – בגלל ישראל
קרלוס גוהן נמלט מהחוק
האינטרפול הוציא צו אדום למעצר הנמלט קרלוס גוהן. צילום:WSJ

קרלוס גוהן עלול להיעצר – בגלל ישראל

רוני נאק

עם עוד ועוד פרטים הנחשפים בדבר בריחתו הדרמטית של יו"ר קבוצת רנו-ניסאן לשעבר קרלוס גוהן, מתחילים להתגלות ממדי המבצע. בעדויות שפורסמו בעיתונות באסיה נמסר כי גוהן יצא בעצמו מהדירה בה הוחזק תחת מעקב, לעבר תחנת הרכבת המהירה, בדרך הוא פגש שני אנשים – שאינם ממוצא יפני (שמועות אומרות שהם יוצאי יחידות מיוחדות צרפתים) ויחד הגיעו לרכבת עימה יצאו מטוקיו לנסיעה של 4 שעות עד לתחנה באוסקה בה המתינה מכונית. זמן קצר אחרי זה הם ביצעו צ'ק אין במלון הסמוך לשדה התעופה כשבעשר בלילה נראו השניים יוצאים מהחדר כשהם סוחבים ארגזים של כלי נגינה שונים. גוהן עצמו לא נראה ומעריכים כי הסתתר באחד הארגזים האלה. השניים הגיעו למטוס פרטי שהמתין בשדה – חמקו מלעשות שיקוף (ביפן זו אחריות חברות התעופה לבדוק חומרים מסוכנים ולא של השדה או רשויות הבטחון). המטוס אז המריא ב-23:10 לעבר טורקיה ומשם לביירות.

גוהן, אולמרט ואגסי
האם הביקורים בישראל יהיו העילה למעצר? גוהן (מימין) עם רוה"מ לשעבר אולמרט ובטר פלייס לשעבר אגסי. צילום: WSJ

המבצע המתוזמן כלל עשרות אנשים, בכמה יבשות, כולל פעולת הסחה של הופעה גרגוריאנית בביתו בחג המולד, איסוף מודיעין לגבי סידורי הבטחון בשדה התעופה, ואפילו איום על משפחות של עובדי נמל התעופה בטורכיה (כך על פי המקורות).

בינתיים האינטרפול הוציא "צו אדום" המבקש את מעצרו המיידי. רשויות צרפת (הוא גם אזרח צרפתי, בנוסף לאזרחויות הלבנונית והברזילאית שלו) לא מרוצות מזה שדמות כה מרכזית בכלכלתה – ממשלת צרפת היא מחזיקת מניות משמעותית ברנו – מעורב בהימלטות מהצדק (זה לא שהוא איפשרת מכירת צוללת מתקדמת למדינה יריבה למשל) וכי הוא צפוי להיחקר על ידם בשל כך.

שמעון פרס שי אגסי קרלוס גוהן
האם הביקורים בישראל יהיו העילה למעצר? גוהן (משמאל) עם הנשיא שמעון פרס ז"ל ומייסד בטר פלייס שי אגסי. צילום:WSJצילום: WSJ

ואיפה אנחנו בכל זה? ובכן קבוצה של עורכי דין לבנוניים (או כאלה המפועלים מרחוק על ידי גורמים ביפן) הגישה תלונה לרשויות על כך שיש לשפוט את גוהן בשל ביקוריו בישראל (זוכרים את זה? בטר פלייס – רנו פלואנס חשמלית – עתיד ירוק ומשוחרר מהנפט הערבי שממן טרור. איך כל זה התגלגל…). אם תרצו זו המקבילה הלבנונית של חוק "איסור ביקור במדינת אויב" שאצלנו. אם גוהן ייעצר ויישפט על העברה הזו הוא צפוי למאסר – ללא כל קשר לסאגה המרשימה עד עתה.

בינתיים הרשויות המובכות של יפן מבטיחות כי יעשו כל שלאל ידן כדי להביא להסגרתו של גוהן ליפן.

צפו גם בזה

טלטלה בשוק הטנדרים!

כוחות השוק העולמיים אומרים את דברם ושני שחקנים חשובים בסגמנט הטנדרים עשויים להיעלם אצלנו. אולי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

seventeen − ten =