יום שישי , 14 יוני 2024
פסוליה לקרלוס גוהן - יו"ר קונצרן רנו-ניסאן-מיצוביש עצור ביפן בחדש לשימוש לרעה של כספי החברה. צילום: רנו
פסוליה לקרלוס גוהן - יו"ר קונצרן רנו-ניסאן-מיצוביש עצור ביפן בחדש לשימוש לרעה של כספי החברה. צילום: רנו

קרלוס גוהן: חשד חטיבת החדשנות קנתה לו בתי יוקרה

רוני נאק

מטוקיו עולות הבוקר חשדות כי לכאורה חברת סטרטאפ – חברת בת של ניסאן – שילמה קרוב ל-18 מיליון דולרים עבור רכישה ושיפוץ של בתי יוקרה בריו-דה ז'נרו ו-ביירות עבור שימושו הפרטי של קרלוס גוהן. העברת הכספים נעשתה דרך קרן השקעות הולנדית אשר הוקמה עוד ב-2010 ומחזיקה כיום כ-53 מיליון דולרים – כולם כספים שהגיעו מניסאן (כך לפי המקורות) כאשר הקו הרשמי הוא שהכסף נועד להשקעות בסטארטאפים.

היום כבר ידוע שהחקירה נמשכת מזה כמה חודשים והותנעה בזכות "מלשין" אשר הציג לשלטונות ראיות. בין השאר מואשם גוהן בהצגה כוזבת של הכנסותיו ודיווח של אי-אמת לבורסה בטוקיו.

שלא במפתיע הבורסה מגיבה מיד בצניחות שערים חדות – והשאלה מה יהיה עתיד האיחוד בין רנו-ניסאן-מיצובישי אחרי לכתו של גוהן. בחודשים האחרונים גוהן נקט בסדרה של פעולות כדי לעשות לדבריו את האיחוד ל"בלתי הפיך". אלא שעכשיו התמונה מאד שונה. חשוב לציין כי מצב העניינים היה שונה בתכלית כשרנו חילצה את ניסאן מסיפה של פשיטת רגל – וכיום היוצרות התהפכו. ניסאן היא הדומיננטית בשילוש הנוכחי ומייצרת את מירב ההכנסות. זה לא מפתיע אם כן שיש בכירים בניסאן אשר מרגישים אי נוחות עם כמויות הכסף שעליהם להזרים לרנו כדי שזו תמשיך ותשרוד. האם מדובר ב"סיכול ממוקד" של הדירקטוריון את המנהיגה אותו? ימים יגידו.

Check Also

הדור הבא של מנועי סובארו – היברידי

מערכת היברידית כל-חדשה של סובארו שומרת על היתרונות של ההנעה הכפולה, מעניקה טווח נסיעה ארוך ובעיקר שחרור מתלות בתשתית טעינה. העתיד המחושמל של סובארו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

seventeen − 3 =