יום שישי , 19 אפריל 2024
ג'נסיס מתחילה בשיווק המהדורה החשמלית של GV70. כוח, טווח ופאר. צילום: ג'נסיס

ג'נסיס GV70 מתחשמל: 470 אלף שקל

רוני נאק

כלמוביל, יבואנית ג'נסיס (מותג הפרמיום של קבוצת יונדאי) החלה לשווק את המהדורה החשמלית של רכב הפנאי GV70 ומסמנת צעד משמעותי נוסף לקראת קו דגמים, שלא לומר אולם תצוגה, נקי מדגמי בעירה פנימית.

ה-GV70 החשמלי, כשמו כן הוא, מתבסס על גרסת הטורבו-בנזין המוכרת (מבחן דרכים הקליקו כאן) ובמקום מנוע רושף אש הוא מצויד בשני מנועים חשמליים עם תפוקה משותפת של 489 כ"ס ו-71.4 קג"מ עוקרי סתימות. הורדת הכוח המיידית לכביש תזניק את רכב הפנאי במהירות מעולמות של רכבי-על: רק 4.2 שניות שיגרמו לכם לדמוע מאושר – בדוק! זאת, למרות משקל עצמי מכובד של 2.85 טונות.

ג'נסיס מתחילה בשיווק המהדורה החשמלית של GV70. כוח, טווח ופאר. צילום: ג'נסיס

עם כל-כך הרבה כוח מגיעה גם אחריות כבדה ולכן הג'נסיס GV70 החשמלית מכילה שתי מערכות בקרת אחיזה (אם שאלתם זה DAS ו-EDVC) המחלקות את כוח המנועים בין הגלגלים כדי לשפר את מאפייני התנהגות הכביש וכמובן לשמור על אחיזה מיטבית בשלל תנאי דרך.

מה חשבנו על ג'נסיס GV70?

המערכת החשמלית פועלת בתחום המתח של 800v בדומה ל-GV60 החשמלית ואיוניק 5 המצוינת. זה מאפשר טעינה אולטרה מהירה (100 קו"ט ומעלה) ברציפות ובביטחון בפני חימום יתר של מארז הסוללה. לכשיהיו בישראל עמדות טעינה של 800 וולט, או אז תוכל הג'נסיס הזו לטעון בקצב מירבי של 350 קו"ט ובכך לקצר מאד החיכיון בעמדות הטעינה התקינות.

ג'נסיס מתחילה בשיווק המהדורה החשמלית של GV70. כוח, טווח ופאר. צילום: ג'נסיס

למארז סוללות הליתיום-יון קיבולת של 77.4 קוט"ש והטווח הרשמי – WLTP כמובן – מספר על טווח של כ-455 קילומטרים בנסיעה משולבת ומטעינה מלאה בתנאים אופטימאליים.

מהצד של הפרמיום נציין כי הג'נסיס החשמלית מצויידת במחולל סאונד אקטיבי שנועד להעצים את חווית הנסיעה באוזני הנהג ויושבי הרכב. חבילת האבזור כוללת לוח מחוונים דיגיטלי 12.3 אינץ' בעל פונקציות רבות, מסך מולטימדיה 14.5 אינץ' עם ממשקי קארפליי ואנדרואיד, מערכת שמע פרימיומית עם 9 רמקולים, תאורת אווירה עם 64 גוונים, פנסי LED אדפטיביים, מושבים עם כיוונון חשמלי ועוד ועוד.

ג'נסיס מתחילה בשיווק המהדורה החשמלית של GV70. כוח, טווח ופאר. צילום: ג'נסיס

דנה רבידמנחם מנהלת חטיבת GENESIS בכלמוביל מציינת: "אחרי ההצלחה של ה-GV60 וה- Electrified G80 אנו נרגשים להשיק את הדגם החשמלי השלישי של GENESIS בישראל. ההשקה החשובה הזו  מגיעה בשילוב עם ציון דרך משמעותי של המותג בישראל;  מסירת 1000 רכבי ג'נסיס שעלו על הכביש המעידה שהמותג הפך תוך פחות משנתיים לאלטרנטיבה מובילה בשוק היוקרה. ההובלה של קוריאה בטכנולוגיה, בבטיחות ובאיכות החומרים, בשילוב עם רמות השירות הגבוהות והסטנדרט שאנחנו בכלמוביל הצבנו לשוק יהפכו גם את ה- Electrified GV70 לשחקן משמעותי בקטגוריה".

Check Also

אגרת הרישוי לרכב חשמלי מתייקרת מאד

מדינת ישראל מכניסה את נהגי הרכב החשמלי מתחת לאלונקת המיסים. החל מה-1 לינואר 2025 הטבת אגרת הרישוי תבוטל ותיישר קו לפי 7 קבוצות הרישוי הנהוגות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × one =