יום שני , 25 אוקטובר 2021
ראשי » חדשות » פורשה משלבת טכנולוגיית בלוקצ'יין
פורשה היא יצרנית הרכב הראשונה - לדבריה - אשר מנסה לשלב טכנולוגיית בלוקצ'יין בדגמיה השונים. צילום: פורשה
פורשה היא יצרנית הרכב הראשונה - לדבריה - אשר מנסה לשלב טכנולוגיית בלוקצ'יין בדגמיה השונים. צילום: פורשה

פורשה משלבת טכנולוגיית בלוקצ'יין

רוני נאק

פורשה בוחנת כרגע אפליקציות מבוססות בלוקצ'יין אשר ישולבו ישירות בדגמים מתוצרתה – זאת בשיתוף סטארט אפ גרמני בשם XAIN. השימושים שנבחנים כוללים פתיחת ונעילת דלתות דרך אפליקציית בסמארטפון, מתן גישה זמנית למערכת של הרכב – לטובת שירות או למערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות והמשך הפיתוח של רכב אוטונומי.

• חסכו אלפים בקניית רכב חדש – קיה ספורטאז' בהנחה של 16,400 שקלים!

 

למעשה בכל תחום שבו נדרש תיעוד מוצפן של מידע ופעולות (הבלוקצ'יין הוא הטכנולוגיה שעליה מתבסס כל עולם המטבעות הווירטואליים – כמו ביטקוין למשל). היתרונות של הבלוקצ'יין – לפי ההודעה של פורשה – היא שיפור דרמטי במהירות הפעולות וכל פעולה שנעשית מתועדת באופן מוצפן ולא ניתנת לעריכה – אבל כן זמינה לצפיה ובדיקה. למשל בעל הרכב יכול לראות דרך אפליקציה בנייד, מי ומתי קיבל הרשאה לפתוח את הרכב ואילו פעולות נעשו. המידע המוצפן מוגן מפריצה כשמדובר בהרשאות למערכות הרכב – כמו למשל היגוי אקטיבי. וחיבורים למערכות של צד שלישי יהיו אפשריות רק דרך "חוזים חכמים" – מנגנון אוטומטי אשר פועל כאשר מתקיימים תנאים המוגדרים מראש או שקרו בעבר. וזה מבטיח התאמה מלאה לתנאים שהוגדרו בחוזה החכם ללא אפשרות סטיה ממנו.

צפו גם בזה

טסלה סייברטראק – לאן נעלמו המפרטים?

טסלה מעלימה את המפרטים והמחירים של הטנדר החשמלי מהאתר ומעלה עמוד שמציין שיהיה עליכם לחכות עוד. המתחרים כבר מעלים שלדות לכבישים. tesla cybertruck

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *