יום רביעי , 27 מאי 2020
ראשי » חדשות » דיפנדר 6X6 לעשירים
Flying-Huntsman-6X6 של סדנת קאהן הבריטית. גמו ה-G של מרצדס רק ביותר אנגלית. צילום: KHAN
Flying-Huntsman-6X6 של סדנת קאהן הבריטית. גמו ה-G של מרצדס רק ביותר אנגלית. צילום: KHAN

דיפנדר 6X6 לעשירים

תומר הדר

לנד רובר חדלה מלייצר את הדיפנדר- והשאירה רבים וטובים מאוכזבים, אך בינתיים יש בהחלט מה לעשות עם כמה מאות אלפי דיפנדרים המסתובבים להם בעולם ומסרבים להתכלות. אחת הדוגמאות היא של חאן אוטו דיזיין הבריטית, פרי מוחו של מעצב הרכב אפזאל חאן, המתמחה בהפיכת ערימות של מזומנים למכוניות חלום.

במקרה הזה, מדובר באינטרפטציה של חאן לגרסת לנד רוברית למאיבאך G  קלאס לנדאולט כלומר הנעה 6X6, חלק אחורי נפתח ומנוע עתיר סוסים.

לגרסה של חאן קוראים, שימו לב, flying huntsman 6×6 והיא מיועדת, כמה מפתיע, לתושבי המפרץ הפרסי בעיקר. הבסיס הוא דיפנדר 110 צנוע – וכל היתר שונה לחלוטין: קודם כל מנוע הדיזל של הדיפנדר נשלף ומועבר לפח האשפה שמאחורי משרדי חאן – ומוחלף במנוע LS של שברולט, בנפח 6.2 ליטרים, כזה שניתן למצוא בחרטומן של קורבטים מהזן האטמוספרי. ההספק, 430 כוחות סוס , בהחלט מספיק להתמודדות עם דיונות. ההינע מגיע לששת הגלגלים כמובן ואילו הגוף עבר אי אלו שדרוגים המיועדים לאכלס צמיגים בקוטר 35 אינץ' שמותקנים כמובן על חישוקי בידלוק. כיאה למי שעומד לצוד עם הדיפנדר טנדר במפרץ הפרסי, יש גם דיפון עור מלא בתפירה ידנית- ובעצם כל מה שהלקוח רק ירצה, כל עוד הארנק פתוח והנפט זורמת.

צפו גם בזה

איש בודד במגרש מלא מכוניות

מכירות רכב: התמריצים עובדים אבל מה יהיה עם המלאים?

שורה ארוכה של הטבות החזירה את הלקוחות לאולמות התצוגה. עכשיו מסתמנת בעיה חדשה: מלאים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × 2 =