יום רביעי , 17 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » וידאו: מבחני ריסוק יונדאי קונה, שברולט אקווינוקס ו-MG SZ
מבחני ריסוק אחרונים באוסטרליה - ANCAP - קובעים שלא כל רכבי הפנאי מהדור האחרון מקבלות ציון מירבי. צילום: ANCAP
מבחני ריסוק אחרונים באוסטרליה - ANCAP - קובעים שלא כל רכבי הפנאי מהדור האחרון מקבלות ציון מירבי. צילום: ANCAP

וידאו: מבחני ריסוק יונדאי קונה, שברולט אקווינוקס ו-MG SZ

תומר הדר

לא כל רכבי הכביש שטח בטוחים לחלוטין – כך עולה מתוצאות מבחן ריסוק מיוחד לרכבי כביש שטח שפרסם ANCAP , ארגון הבטיחות האוסטרלי  המקביל ל- EURONCAP. מבחני הריסוק של ANCAP מקבילים לאלה שמבצע EURONCAP  – אך לעתים נבחנים בהם דגמים שאינם משווקים באירופה. יש להדגיש כי מאפייני הדגמים המשווקים באוסטרליה מבחינה בטיחותית אינם בהכרח מקבילים לאלה שמשווקים באירופה – או בישראל, אך עם זאת לרוב קיימים קווי דמיון רבים. במבחן הריסוק של ארגון הבטיחות האוסטרלי נבחנו שלושה דגמים: יונדאי קונה, הSZ של MG – והולדן אקווינוקס, מקבילו האוסטרלי של שברולט אקווינוקס.

מניתוח מפרטי הבטיחות של יונדאי קונה שנבחן על ידי ANCAP  עולה כי הקונה במפרט האוסטרלי מצויד במנוע בנפח 2.0 ליטרים ובמערכות בטיחות הבולמות את הרכב ומסיטות את ההגה בשעת הצורך. לפי ANCAP, הקונה קיבל ציון מלא של חמישה כוכבים.

זה הולדן אקווינוקס - הבנדוד האוסטראלי של שברולט אקווינוקס המשווק בישראל. שם - בארץ הקנגורו - הוא קיבל חמישה כוכבי בטיחות בזכות מערכות בטיחות אקטיביות שאין לדודן בארץ הקוידש. צילום: ANCAP
זה הולדן אקווינוקס – הבנדוד האוסטראלי של שברולט אקווינוקס המשווק בישראל. שם – בארץ הקנגורו – הוא קיבל חמישה כוכבי בטיחות בזכות מערכות בטיחות אקטיביות שאין לדודן בארץ הקוידש. צילום: ANCAP

לצד יונדאי קונה נבחן הולדן אקווינוקס, מקבילו האוסטרלי של שברולט אקווינוקס המצויד במנוע בנפח 2.0 ליטרים. יש להדגיש כי בניגוד לגרסה ה"ישראלית", הולדן אקווינוקס במפרט האוסטרלי קיבל ציון של חמישה כוכבים בין היתר הודות להימצאותן של מערכות בטיחות אופציונאליות המסוגלות לבלום את הרכב ולהסיט את ההגה בשעת סכנה.

לצד ההולדן והיונדאי נבחן דגם נוסף: MG SZ, רכב הכביש שטח הבינוני של היצרנית, שקיבל ציון של ארבעה כוכבים מתוך חמישה. הסיבה, לפי ANCAP  היא סכנת פגיעה ברגלי הנוסעים מקדימה וגם בחזה של בובת הריסוק. גם כרית האוויר שלפני הנוסע הקדמי לא התנפחה כראוי ובובת הריסוק נפגעה.

מעבר לכך – ה-MG  אינו מצויד במערכות בטיחות מקוריות המסוגלות לבלום את הרכב באופן עצמאי.

 

צפו גם בזה

פורד ברונקו – הייבריד?

פורד עתידה להרחיב את גרסאות ההנעה של ברונקו עם יחידות היברידיות ופלאג-אין. כך גילינו זאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.