יום שני , 24 יוני 2024
הנה רעיון ליציאה נעימה לטבע. יונדאי קונה החדשה. צילום: רוני נאק

מבקרים את שמשון הגיבור

לצד מבחן הדרכים ליונדאי קונה המעודכנת, יש גם סיפור רקע של נסיעת המבחן שיכולה בהחלט לשמש אתכם כרעיון לטיול נחמד של כמה שעות ולא רחוק מדי מהבית (אם אתם גרים במרכז). עוד לפני כן, נספר כי יונדאי קונה עברה סדרה משמעותית של עדכונים אשר הפכו אותה לבוגרת ונוחה יותר אבל גם לחזקה יותר מתמיד – כמעט 200 כוחות סוס שעושים אותה ל-SUV החזק ביותר בקבוצה ובפער גדול. הקונה מראשיתה הייתה חוויה לנהיגה, ממש GTi של הקרוסאוברים ובילינו מאחרי ההגה שלה על כמה מכבישי הנהיגה המדהימים-יותר שיש בישראל.

הניסיון הזה חייב אותנו לצאת ולבדוק מה שונה בקונה של 2021 ולגלות זאת בכבישי הנהיגה המוכרים שבאיזור המרכז. את הניתוח המלא תוכלו לקרא בכתבה נפרדת. כך הגענו ל"דרך הפסלים/תל צרעה". דרך שבעבר הייתה עפר ומשובשת היא עתה סלולה היטב (מעט צרה) ומאפשרת נסיעה קלה ונוחה. הדרך מסומנת לכל אורכה בסימון שבילים ירוק ואין כלל קושי לנווט או למצא את הדרך.

מדוייקת, חדה ונוחה. יונדאי קונה החדשה. צילום: רוני נאק

זהו חלק מ"דרך התנ"ך" ונא למסע מרתק בין פסלים מודרניים, אתרים תנ"כיים והיסטוריים ושרידי התיישבות מהעבר הרחוק והקרוב יותר. לכל אורכה של הדרך יש חניונים רבים ופינות אינספור שבהן אפשר להתמקם ולנוח, אפילו מגרש כדורסל קטן או לאכול ארוחה קלה. במקביל, לכל אורך הדרך יש פיסול רב, מודרני ומרתק שחלקו מסמן נקודות ציון היסטוריות כמו פסל שמשון, פסל ה"מסע" שמתחבר לשיירות המשוריינים ועוד פסלים רבים ששווה לקחת את הזמן להתעכב עליהם.

הכביש המפותל נותן לקונה הזדמנות להראות כמה היא מדוייקת וחדה. מניחה גלגלים במדוייק היכן שצריך ולא נרתעת מדי פעם גם להכנס בזהירות לשביל לחקור מה קורה שם.

המקום בו חשובים ששמשון הגיבור ואביו מנוח קבורים. צילום:© רווח הפקות CC BY-SA 3.0

אחרי כחמישה קילומטרים מגיעים לתל צרעה. מומלץ לחנות ליד שולחנות קק"ל ולטפס מעלה ברגל. שם תקבלו לא רק נוף מדהים מזרחה לעבר בית שמש והרי ירושלים אלא תגיעו לקבר של שמשון ושל מנוח שהיה האבא שלו. הדעות חלוקות האם זה באמת הקבר. אחדים מעריכים שמקום הקבורה של הגיבור היה בתחתית ההר (היכן שהיום איזור התעשיה) אחרים נשענים על תיעוד משנות ה-20' של מוכתר הכפר שאמר כי על קבר הגיבור נבנה מבנה גדול. זה נהרס בהמשך השנים כדי לגלות את הקבר.

סיפור מעניין נוסף נוגע לראשית העליה לישראל. אז רצו ראשי הישוב היהודי ליצור "אטרקציות" לעולים החדשים. אלו נמצאו בעיקר בצפון הארץ ובירושלים עצמה. כך הם הפכו את הנקודה הזו באופן שרירותי לקבר של שמשון הגיבור. כך הוא מזוהה עד היום. אבל אף אחד לא באמת בטוח שזה זה.

מוצאים פטריות ביער עם יונדאי קונה החדשה. צילום: רוני נאק

מתל צרעה המשכנו על סימון השבילים הירוק. הכביש הסלול מסתיים ומתחלף בדרך עפר טובה למדי. הזדמנות לקונה לגלות לנו את מרווח הגחון השימושי של 170 מ"מ ובעיקר את השיפורים שנעשו בנוחות הנסיעה ובהידוק של תא הנוסעים והאיבזור שבו.

דרך העפר ממשיכה בתוך יער בוגר ומקסים עוד כ-5 קילומטרים כשאנו בוחנים ראשי שבילים וסינגלים רבים ומרתקים המסתעפים ממנו לכל כיוון כמעט.

הנה יצירה אחת מני רבות לאורך דרך הנוף. צילום: רוני נאק

סיום השביל דרמטי מאד. פניה חדה שמאלה, גן משחקים קטן ואחריו נחשף בבת אחת עמק שורק הנפתח לרגלינו והנוף גדול ועוצר נשימה עד לים. מולנו דיר ראפאת. ובו יקב מוני המשובח.

כדי להגיע ליקב המשכנו במורד הכביש התלול בסדרה של פיתולים וקימוטים מעניינים, עד שזה פוגש את כביש מספר 3835. פניה ימינה לדיר ראפאת או פניה שמאלה לעבר בית שמש וכביש 38 שהחזיר אותנו הביתה ואת יונדאי קונה החדשה לסוכנות.

Check Also

BMW מבטלת עסקת ענק לרכישת סוללות

פיתוח איטי, אחוז כשלים גבוה ואי עמידה בזמנים. BMW מבטלת עסקת ענק לרכישת סוללות מאירופה ופונה לעזרה מקוריאה הדרומית. BMW - סאמסונג אינסייד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

three × 4 =