יום רביעי , 14 אפריל 2021
ראשי » מגזין » 30 עמדות טעינה מהירות בתחנות סונול
עמדת טעינה לרכב חשמלי והיברידי נטען. צילום אילוסטרציה: רוני נאק

30 עמדות טעינה מהירות בתחנות סונול

 

סונול EVI מרחיבה את פריסת עמדות הטעינה לרכב חשמלי ו-PHEV אל מתחמי התדלוק של חברת סונול. לפי הודעת החברה, במהלך 2021 יותקנו 30 עמדות טעינה מהירות (50  קילוואט) ואולטרה מהירות (160 קילוואט), בהשקעה של כ-10 מיליון שקלים. בסמוך לעמדות הטעינה, תקים סונול גם אזורי המתנה ייעודיים הכוללים פינות ישיבה ופינות עבודה עם שקעים לטלפון סלולארי ולמחשב נייד.

עמדת הטעינה בתחנת סונול אילוש בהרצליה. צילום: חן מנגר

עמדת טעינה מהירה מסוג זה הוקמה בתחנת הדלק 'אילוש', על כביש כפר שמריהו-הרצליה, סמוך לכביש 20, איילון. בתקופה הקרובה יותקנו עמדות כאלה גם בתחנות נוספות על צירים מרכזיים, בהן: כפר אדומים כביש 1 לכיוון ירושלים, שער העלייה ביציאה מחיפה לכיוון ת"א, הדס בכניסה לבאר שבע מכיוון צפון וראש פינה כביש 90 בכיוון צפון. לקוחות הרשומים באפליקציה של סונול EVI יזכו לתעריף מוזל והנחות בטעינה הציבורית.

עמית אקשטיין, מנכל סונול EVI : "במהלך 2021 נרחיב משמעותית את פריסת רשת סונול EVI ברחבי הארץ עם מספר רב של עמדות במיקומים ובצירים המרכזיים ביותר בישראל. בנוסף, נרחיב את החדירה בשוק הפרטי ונהפוך לספק מוביל של שרותי טעינה לבתים משותפים".

להשוואה, בגרמניה מתקרב מספר עמדות הטעינה הציבוריות לרכב חשמלי לכמעט 40,000 יחידות. אולם, כך מזהיר ה-VDA, שמספר כלי הרכב החשמליים והמחושמלים גדל בקצב מהיר הרבה יותר מהגידול מספר עמדות הטעינה. בגרמניה רשומים כיום כחצי מליון כלי רכב חשמליים.

עמדת טעינה סונול EVI צילום: ארטיום סולטדנקו

צפו גם בזה

מרצדס EQA החל ב-299,900 שקלים

רכב פנאי פרימיום חשמלי וקטן. מרצדס EQA הוא כרטיס הכניסה לעולם הדגמים החשמליים של מרצדס עם טווח מרשים והבטחה לחווית נסיעה נעימה אך נמרצת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *