יום שישי , 23 פברואר 2024
מנהלים בטסלה נדרשו לזהות אילו מעובדיהם חיוניים. זה החל פאניקה בקרב העובדים וחשש מגל פיטורים. צילום: טסלה

טסלה – חשש מגל פיטורים

רוני נאק

מסוכנות רויטרס הגיעה אתמול ידיעה מדאיגה. מנהלי טסלה נשאלו האם התפקידים של העובדים הכפופים ישירות אליהם חיוניים. דבר שמיד עורר חששות מגל פיטורים בחברה.

על פי הדיווח, טסלה שלחה שאילתה קצרה בת שורה אחת לכל משרה בחברה. השאילתה נשלחה לאחר ביטול סקירות הביצועים הדו-שנתיות של חלק מהעובדים – כך לפי מקורות פנימיים בטסלה.

תביעה בקליפורניה נגד מפעל טסלה בפרימונט על סילוק שפכים מסוכנים בצורה המסכנת את הסביבה. צילום: טסלה

נכון לסוף 2023 טסלה מעסיקה 140,473 עובדים ברחבי העולם. להזכירכם בין טסלה לעובדיה קיים מתח רב בשל העובדה שטסלה אינה מאפשרת להם להתאגד – דבר הקיים באופן מורגש ומוחשי ביותר ב-GM, פורד ובזרוע האמריקאית של סטלנטיס.

• לדיווח בבלומברג

ביצועי מניית טסלה אינם רווים נחת למשקיעים בה (יש רבים הרואים בה "סופלה" מנופחת יתר על המידה מספקולציות ומשאלות לב) מנייתה ירדה ביותר מ-25% עד כה השנה. ירידץ ערך חדה התרחשה לאחר שהמנכ"ל אילון מאסק הזהיר שהצמיחה במכירות תיאט השנה למרות הורדות המחירים לאורך שנת 2023. הורדות מחירים שכבר שחקו את הרווחים של יצרנית הרכב שעדיין שומרת על שווי השוק הגדול ביותר בתעשיה בפער גדול. האזהרה של מאסק רק הזינה את חששות המשקיעים לגבי ביקוש נחלש ותחרות גוברת מסין.

האיום הסיני – BYD עם רוח גבית מה-CCP עברה את טסלה ברבעון הרביעי של 2023 והפכה ליצרנית ה-EV הגדולה בעולם (עם או בלי PHEV?). צילום:BYD

אפילו שהייתה דחיפה מחודשת של הנחות בהובלת טסלה, מכירות רכבי אנרגיה חדשים (חשמלי ופלאג-אין) בשוק הרכב הסיני רשמו ירידה ראשונה מחודש לחודש בינואר עקב האטה בביקוש. בנוסף, יצרנית הרכב האמריקאית גם איבדה את מקומה כיצרנית רכבי החשמל המובילה במכירות ל-BYD הסינית ברבעון הרביעי.

Check Also

הסבה לחשמל של ריינג' קלאסי

קח רכב אספנות קלאסי ונדיר עם מנוע V8 רועם וחלש והסב אותו להנעה חשמלית. חילול הקודש או תוספת זמן לקשיש הבריטי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

two + three =