יום רביעי , 30 ספטמבר 2020
ראשי » חדשות » טסלה מאטה את הטעינה
טסלה מחלישה את עמדות הטעינה החזקות. מדוע? צילום: teslarati

טסלה מאטה את הטעינה

רוני נאק

בימים האחרונים מגיעים דיווחים ממדינות אירופאיות רבות בהן: ספרד, פורטוגל,בריטניה שוודיה ואחרות שבהן משווקת טסלה, על הגבלת מהירות הטעינה בעמדות הסופרצ'רג'ר. עמדות הטעינה האלה מסוגלת באופן רגיל לספק עד 150 קו"ט מזרם DC (אפילו 250 קו"ט בגרסת V3 של עמדת הטעינה) – אולם בעלי מכוניות רבות מתלוננים שלאחרונה הם לא מצליחים להפיק יותר מ-120 קו"ט אפילו במצב שאין מכוניות נוספות הטוענות במקביל אליהם.

חששות של בעלי המכונית שאולי טסלה הקטינה (על ידי עדכון תוכנה אלחוטי) את תפוקת יחידת ההנעה של הרכב, התבדו כאשר נבדקו עמדות טעינה מהירות של ספקים אחרים (עם אותן המכוניות כמובן) אשר נתנו טעינות מהירות מ-120 קו"ט.

אירופה לוהטת (ואין סטאטוסים בפייס לאשש זאת) ובכל זאת. אצלנו יותר חם. צילום: CNN

אחת ההשערות של בעלי המכוניות היא שטסלה מגבילה את עוצמת העמדות בשל גל החום הכבד אשר אירופה חווה בימים אלה (מעל 34 מעלות בבריסל, 37 מעלות בלונדון) – אולי כדי לצמצם סכנת התחממות-יתר ודליקות או כדי להפחית את העומס על רשתות החשמל העמוסות. ספקולציה אחרת מציירת תמונה יותר נבזית. מאחר שטעינה איטית יותר, משמעותה זמן חיבור ארוך יותר לעמדת הטעינה ומכאן גם לחיובים יקרים יותר לבעל הרכב (כך על פי המקורות – תלוי בתכנית ואופי המנוי). מכאן הסיפור הוא פשוט להכניס יותר כסף.

הגורם היחיד שבאמת יכול לענות על השאלות ולהפריח את כל תיאוריות הקונספירציה הוא מן הסתם טסלה עצמה. שבינתיים לא מוכנה להגיב בנושא או להסביר ללקוחותיה מדוע הם לא מקבלים את הביצועים שבזכותם רכשו את המוצר שלהם.

אצלנו – כאן בישראל – קיימות עמדות טעינה לרכב חשמלי (לא של טסלה) אשר מסוגלות לספק 150 קו"ט. לא רבות, אבל יש כאלה. ולא ידוע האם פעולתן מוגבלת בשל הטמפ' הגבוהות להן אנו רגילים בקיץ הישראלי.

כך משפיע הטמפ' על טווח הנסיעה של רכב חשמלי. מצאו את שלכם. מחקר שערך מגזין רכב נורווגי. צילום: NAF & Motor

צפו גם בזה

ללא תאונות, ללא זיהום וללא פקקים

קאדילק מובילה את החזון של GM לעתיד של תחבורה חכמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

two × four =