יום שישי , 19 אפריל 2024
zeekr 001 - הקסם החדש מסין-דרך-שוודיה בדרך לישראל. צילום: ZEEKER

ZEEKER בדרך אלינו

רוני נאק

אחד ממותגי הרכב הסיניים המבוקשים-יותר (בקרב יבואני הרכב) עומד להגיע לישראל תחת כנפי ג'יאו מוביליטי – יבואנית GEELY. באופן דומה למותג אחר של GEELY המכוון לקהל אירופאי (לינק אנד קו) גם זיקר פיתחה את דגמיה כדי לקלוע לטעם של הלקוח האירופאי ולציפיות שלו בפרמטרים של ביצועים ואיכות כללית.

מטה החברה נמצא באמסטרדם ואילו מרכז העיצוב והמו"פ שוכן בגטנברג – שוודיה. הלא היא עירה של וולוו (גם כן בבעלות GEELY) והיא עשירה בכוח אדם מיומן ומאד מנוסה בתעשיית הרכב. כמו ששמענו פעמים רבות אינספור, גם זיקר מגדירה עצמה כמותג פרימיום שבא לתת פייט לחשמליות של מותגי היוקרה האירופאים. זאת, בזמן שבאירופה אלו זוכים לקבלת פנים צוננת – ראו נתוני המסירות האחרונים.

zeekr x – קרוסאובר קטן יותר המחיר יהיה עממי יותר? צילום: זיקר

אלינו יגיעו שני דגמים: ה-001 הוא ראשון של היצרנית הצעירה (נוסדה ב-2021) שהוא רכב פנאי חשמלי וגם דגם בשם X שעתיד להיות רכב פנאי עממי יותר. על פי ההודעה לעיתונות שני הדגמים האלה צפויים להגיע לישראל בסוף השנה הנוכחית וככל הנראה למסירות של ראשית 2024.

היבואנית, שבעצמה היא קשורה ליוניון מוטורס יבואנית טויוטה ו-לקסוס, עתידה לבנות שדרת הנהלה חדשה למותג החדש. זה כולל אולמות "חוויה" חדשים, שירות ייעודי ועזרה בפתרונות טעינה (כן כן גם EV EDGE קשורה אליהם). כמו אצל אחרים גם לזיקר יש יכולת לקבל עדכונים מהאוויר.

לאור המיצוב כ"פרימיום" שנועד להתמודד על מקומו עם העלית של תעשיית הרכב האירופאית – יש לצפות למחירים גבוהים למדי. נשמח אם ההפך יהיה הנכון.

Check Also

אגרת הרישוי לרכב חשמלי מתייקרת מאד

מדינת ישראל מכניסה את נהגי הרכב החשמלי מתחת לאלונקת המיסים. החל מה-1 לינואר 2025 הטבת אגרת הרישוי תבוטל ותיישר קו לפי 7 קבוצות הרישוי הנהוגות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

six + 4 =