יום שני , 20 מאי 2024
אאודי מציינת יצור 8 מיליון מכוניות מצויידות בהנעת קוואטרו. צילום: אאודי
אאודי מציינת יצור 8 מיליון מכוניות מצויידות בהנעת קוואטרו. צילום: אאודי

אימרו: QUATTRO


תומר הדר

בדיחה מפורסמת טוענת ששוטר במדינה כלשהיא, שם מדברים איטלקית, עמד במעבר הגבול ועצר מכוניות. לפתע הגיעה פיאט אונו ובה בעל ואישה. השוטר שלף את הברטה, כיוון לאונו והתכונן לירות. כשהבעל המבוהל שאל מה קרה, השוטר ענה לו שעל המכונית כתוב ,אונו, אז לא יתכן שיסעו בה שני אנשים. הבעל, שהבין שמדובר במטומטם, אמר לו "תירגע, אנחנו הצרה הכי קטנה שלך: מאחורינו יושבים שלושה אנשים באאודי קוואטרו". מדוע הבדיחה? כי אאודי חוגגת השבוע אירוע מיוחד מאוד בתולדותיה: יצור שמונה מיליון מכוניות שמצוידות במערכת ההנעה הכפולה "קוואטרו" המפורסמת של היצרנית, מערכת שהפכה לשם מותג מוכר לא פחות משם המותג "אאודי". למי שלא יודע, קוואטרו הוא שמה של מערכת ההנעה הכפולה של אאודי. כך הוא פועל:

כמובן שעם השנים חלו שינויים במערכת, אך העיקרון שנהגה אי שם בשלהי שנות השבעים והופיע בפועל בפעם הראשונה בשנת 1980 לא השתנה: הנעה לארבעת הגלגלים יכולה לאפשר לאאודי תמימה להעפיל לפסגות הרים מושלגים, לצלוח דרכים משובשות וגם לנצח פה ושם באליפות העולם בראלי. תכל'ס, מערכת הקוואטרו של אאודי מותקנת כיום ברובם המכריע של רכבי הכביש שטח של היצרנית וחשוב מכך, קשה לדמיין גם את אאודי A8, S8 אפילו R8 ללא המערכת, שהופכת את האחיזה לפנומנאלית. אז מזל טוב לאאודי, מי יתן ותמיד תהני מאחיזה מושלמת ומדרכים משובשות, אנחנו בהחלט בעד.

אאודי A4 אולרואד - מבין הדגמים האחרונים המצויידים בהנעת קוואטרו. צילום: אאודי
אאודי A4 אולרואד – מבין הדגמים האחרונים המצויידים בהנעת קוואטרו. צילום: אאודי

Check Also

ריקול קיה סלטוס

קיה סלטוס: הבעיה טמונה במערכת בקרת לחץ השמן בתיבת ההילוכים. עלולה להיווצר ברכב בעיה שבמקרה קיצוני לא תאפשר לתיבת ההילוכים האוטומטית להחליף הילוך כראוי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

15 − twelve =