יום חמישי , 22 פברואר 2024
tesla model y - מיהם הספקים שמהחלקים שלהם מורכבת המודל Y? צילום: טסלה

מי מרכיב את הטסלה מודל Y?

רוני נאק

כבר מזמן שיצרניות הרכב אשר סמלן מתנוסס על חרטום המכוניות לא מייצרות את "הכל" בעצמן. בטח ובטח בעידן כה טכנולוגי שבו המכונית המודרנית היא מפגש מרתק של מרכזי ידע מתחומים רבים וממקומות שונים בעולם.

זו רשימn הספקים של טסלה מודל Y. מקור: autonews

כך נוצר מצב שבו מותגים שונים, בעלי אופי מאד לא דומה, משתמשים ברכיבים דומים-עד-זהים – הדוגמה הטובה ביותר לכך היא המותגים לבית קונצרן VW אשר חולקים רכיבים רבים, משלדה, דרך יחידות ההנעה, צמות חיווט, צנרת, מתגים, לוחות מחוונים ועוד ועוד. במקרים רבים הסמיכות כה קרובה עד כי יאמרו המלעיזים, לא אנחנו חלילה, שמותג היוקרה הנחשב הוא בסך הכל גולף מאופרת ומולבשת כאאודי ונכפית על ההמון הלוקה בנזילות-יתר של מזומנים במחירים מוגזמים.

להורדת איור הספקים של טסלה מודל Y

לנ"ל קוראים "שיתוף פלטפורמות" ואם נעלה לרזולוציה גבוהה יותר נגלה שספקים רבים מייצרים חלקים רבים ליצרניות רכב שונות, אפילו מתחרות אפילו שחלקן חשמליות ואחרות עדיין שורפות בנזין או סולר.

• טסלה פתחה את המודל Y להזמנות בישראל

כל רכב מורכב ממאות ואלפי חלקים שונים ואין כיום, בעידן הגלובלי, כמעט בכלל (עם דגש על "כמעט") חשיבות לארץ המוצא של המותג שבמקרים רבים הוא פשוט שם את הסמל ואת ה"סיפור" שלו על מוצר של מיקור-חוץ.

יתרה מזאת, בואו תעשו ניסוי וכנסו לאתר אלי באבא, ותראו איך תוך שעה ושתי סיגריות אתם יכולים למלא את סל הקניות בכל מה שצריך כדי ליצור כלי תחבורה חשמלי. מפתיע כמה שזה קל.

Check Also

צמיחה אטומית ב-אקספנג

יצרנית הרכב החשמלי הסינית אקספנג מגדילה את כוח העבודה שלה ב-25% ומשקיעה כחצי מיליארד דולרים בפיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית. בקנה 30 דגמים חדשים ב-3 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

two + nineteen =