יום שבת , 25 מאי 2019
ראשי » חדשות » ארצות הברית: פנסי הג'יפונים הקטנים אינם יעילים
לפי תוצאות בדיקת IIHS עוצמת התאורה של פיאט 500X "עלובה". צילום: פיאט
לפי תוצאות בדיקת IIHS עוצמת התאורה של פיאט 500X "עלובה". צילום: פיאט

ארצות הברית: פנסי הג'יפונים הקטנים אינם יעילים

תומר הדר

רכבי הכביש שטח הקטנים, ההופכים ליותר ויותר פופולאריים בישראל – וגם בעולם אינם חפים מחסרונות. כך עולה מתוצאות מחקר שפורסם ביום ג' ה-IIHS – ארגון הבטיחות בדרכים האמריקאי. על פי נתוני IIHS, הארגון בחן 21 רכבי כביש שטח כדי לבדוק את יעילות מערכות התאורה שלהם – וגילה שרובם קיבלו ציון "עלוב" בתחום התאורה.

הרכבים עצמם נבחנו ב"מסלול חושך" מיוחד שצר הארגון במטרה להעריך את יעילות הפנסים, והתוצאות, כאמור, בינוניות ומטה, בין אם מדובר ברכבים בעלי תאורת קסנון, תאורת LED או כל תאורה אחרת. בחלק מן הדגמים, חשוב להדגיש, התאורה מבוצעת בשיטת התקינה אשר נהוגה בארה"ב, אשר שונה מישראל, אך עם זאת, מדובר בבעיה חמורה, במיוחד לצרכנים בארה"ב. חשוב לציין שלפי תוצאות הבדיקות – שום רכב כביש שטח, מבין כל אלה שנבחנו, לא קיבל ציון טוב באמת.

לפי תוצאות בדיקת IIHS עוצמת התאורה של מאזדה CX-5 גבולית. צילום: מאזדה
לפי תוצאות בדיקת IIHS עוצמת התאורה של מאזדה CX-5 גבולית. צילום: מאזדה

על פי תוצאות הבדיקות שמפרסם ה-IIHS, פורד אסקייפ, הונדה CRV, מאזדה CX3 ויונדאי טוסון קיבלו ציון "סביר".  מתחתיהם, שורה ארוכה של רכבים קיבלו ציון "גבולי" – בינם נמנים ב.מ.וו X1, מאזדה CX5, מיצובישי אאוטלנדר, טויוטה ראב 4 ופולקסווגן טיגואן. אך הבעיה האמיתית נמצאת בכל הדגמים שקיבלו ציון "גרוע". בין הדגמים הללו נמנים אאודי Q3, ביואיק אנקור, שברולט טראקס, פיאט 500X, הונדה HRV, ג'יפ פטריוט, ג'יפ רנגייד, ג'יפ רנגלר, ספורטאז' החדשה, ניסאן רוג וגם סובארו פורסטר.

צפו גם בזה

לנד רובר בתנוחה אופיינית. לנד רובר דיסקברי ספורט מחדש שלדה, מערכת הנעה היברידית וממשק אנושי עדיף.. צילום: לנד רובר

לנד רובר דיסקברי ספורט חדש

לנד רובר מציגה מתיחת פנים של דסקברי ספורט בשאיפה לעדכן את רכב הכביש שטח כך שיוכל לענות גם על שלל דרישותיהם של רוכשי רכבי כביש שטח שיקנו בעשור הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 + 18 =