יום חמישי , 2 יולי 2020
ראשי » חדשות » טנדר 4X4 אמפיבי? כבר לא הזיה!
גיבס פיביאן - עם 500 כ"ס הוא נוסע כמו מכונית על הכביש ומגיע ל-50 קמ"ש על המים. צילום: GIBBS

טנדר 4X4 אמפיבי? כבר לא הזיה!

גיבס פיביאן - עם 500 כ"ס הוא נוסע כמו מכונית על הכביש ומגיע ל-50 קמ"ש על המים. צילום: GIBBS

 

ה"PHIBIAN" הוא האמפיבי הגדול ביותר שיצרה חברת גיבס ולא רק גדול – הוא גם המהיר ביותר ומסוגל להגיע לכמעט 30 קשרים על המים – שזה 54 קמ"ש על היבשה. על הכביש מסוגל הפיביאן לנוע בקצב התנועה עם אופציה להנעה קדמית, אחורית או כפולה. כטנדר יכולת נשיאת המטען שלו עומדת על 1.5 טונות או 12 נוסעים  וצוות של שלושה.

הגיבס פיביאן יהיה טנדר 4X4 המהיר ביותר על המים! 50 קמ"ש להחדרה או שליפה מהירה של צוות מאיזורים רטובים. צילום: GIBBS

הפיביאן מונע על-ידי שני מנועי דיזל בעל הספק משותף של 500 כ"ס ועל היבשה יתגלגל על צמיגים גדולים במידה 275/80R20. הכלי האמפיבי תוכנן מראש לשמש כאמצעי להובלת כוחות עזרה ראשונה, חירום והצלה והוא בעל יתרונות רבים בהקשרים מבצעיים. גוף ה"סירה" עשוי מחומרים מרוכבים והיא שוקלת – מוכנה לפעילות – 4,500 ק"ג ללא מטען. כשהפיביאן מגיע למים הוא יחליף צורה – ויקפל גלגלים – תוך עשר שניות – ואז תעבור הנעת המנועים לשני ג'טים גדולים. עכברי השטח שבינינו ישמחו בוודאי לגלות את זוויות הגישה והנטישה של PHIBIAN העומדות על 30 ו-28 מעלות וכן מרווח גחון שימושי מאד של 35 ס"מ.

גיבס פיביאן. צוות אבטחה יוצא מנהר הפוטומק בוושינגטון בירת ארה"ב, בעת ההדגמה השבוע. צילום: GIBBS

היצרן, GIBBS, התפרסם בעבר בזכות כמה יצירות ואבי-טיפוס מעניינים בתחום האמפיבי בעיקר הטרקטורון שהופך לאופנוע ים ולהיפך – אולם ה"פיביאן" נראה כיישום הנכון ביותר לכלי רכב מהסוג הזה. בעולם שבו עימותים בעצימות נמוכה הפכו לדבר שבשגרה – PHIBIAN – יכול לתת פתרון מבצעי במקומות רבים בעולם.

אז אם טנדר 4X4 כמו טויוטה היילקס, פולקסוואגן אמארוק או איסוזו דימקס לא מצליחים לעמוד בדרישות המשימה שלך ואם שברולט סילבראדו, דודג' ראם או פורד F350  מתקשים לצלוח את האגם – אולי הגיבס פיביאן יספק את דרישות המשימה שלך!

צפו גם בזה

תספורת למחיר אופל גרנדלנד X

עד 13,000 שקלים הורדה למחיר של אופל גרנדלנד X

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

10 − five =