שבת , 2 יולי 2022
ראשי » חדשות » בנטלי בנטאיגה למירוץ פייקס פיק
בנטלי בנטאיגה יוצאת למירוץ פייקס פיק - 25 ביוני רשמו ביומנים. צילום: בנטלי
בנטלי בנטאיגה יוצאת למירוץ פייקס פיק - 25 ביוני רשמו ביומנים. צילום: בנטלי

בנטלי בנטאיגה למירוץ פייקס פיק

רוני נאק

בנטלי, יצרנית רכבי היוקרה הבריטית ששמה מקושר בדרך כלל עם אריסטוקרטים בריטים, או לסירוגין עשירים מהמפרץ הפרסי עתידה להתחרות בפייקס פיק.

למי שלא יודע: הנה קצת מידע על הפייקס פיק: מרוץ פייקס פיק, שמכונה גם "המרוץ אל העננים" מתקיים מאז 1916 במתכונות שונות ונחשב לאחד המרוצים היותר קשים בעולם, לאו דווקא בגלל התחרות עצמה, אלא בגלל התנאים: פייקס פיק הוא מרוץ שמתקיים נגד השעון ונמשך 19.9 קילומטרים בדיוק. אך ה-19.9 קילומטרים האלה מתחילים בתנאים רגילים לחלוטין, אי שם בקולוראדו והופכים מהר מאוד לתנאים מטורפים למדי, כאשר הכביש בו המרוץ מתקיים – שידוע גם כ-pikes peak highway מטפס לגובה של כמעט 1,450 מטרים על פני 156 פניות. לא כל הפייקס פיק מתבצע בכביש סלול, כי לפעמים הכביש מכוסה חצץ. גם תנאי מזג האוויר משתנים, כי לפעמים ההר מחליט להוריד גשם. כעת בנטלי מתכוננת להוריד את ההר- עם בנטיאגה.

בנטלי בנטאיגה יוצאת למירוץ פייקס פיק - 25 ביוני רשמו ביומנים. צילום: בנטלי
בנטלי בנטאיגה יוצאת למירוץ פייקס פיק – 25 ביוני רשמו ביומנים. צילום: בנטלי

שמחלקת המרוצים של בנטלי תכין במיוחד למטרה המפרכת. יש להם לא מעט זמן – הפייקס פיק יתקיים ב-24 ביוני ובינתיים עומדת לרשותם בנטלי בנטיאגה W12 שמנועה הצנום (שישה ליטרים) מפיק 608 כוחות סוס בצורתו הסטנדרטית, מספיק כדי להזניק את הבנטיאגה תוך 4.1 שניות ל-100 קמ"ש ועד למהירות מרבית של 301 קילומטרים לשעה. וזה לרכב סטנדרטי, כזה שמחלקת המרוצים של בנטלי עדיין לא נגעה בו.

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.