יום רביעי , 6 יולי 2022
ראשי » חדשות » דאצ'יה חשמלית זולה ב-2021
פותח מאמר דאצ'יה חשמלית קטנה
דאצ'יה צפויה להציג רכב עירוני חשמלי וקטן. על בסיס רנו k-ze שכבר משווקת בסין. חוזקה עיקרית: מחיר נמוך במיוחד. צילום: רנו

דאצ'יה חשמלית זולה ב-2021

רוני נאק

דאצ'יה – מותג ה"לואו-קוסט" שהוחזר מן הכפור על ידי קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי עומד להוסיף לקו הדגמים שלו בשנת 2021 – SUV חשמלי מלא. כך התגלה בשקף אשר הוצג באסיפת מנהלים פנימית ברנו אשר סיכמה את שנת 2019 והתקיימה לפני כמה ימים. תחת הכותרת "הרכב האורבני של דאצ'יה" בחלק של המצגת אשר עסק בדגמים 100% חשמליים.

ככל הנראה מדובר בגרסה ממותגת DACIA של רנו K-ZE אשר משווקת עתה בסין בלבד. מדובר ברכב קטן למדי באורך כולל של מתחת ל-4.0מ' ו"נופל" בין סגמנט A לסופר-מיני. הדגם החשמלי המשווק בסין מצויד במצבר ליתיום עם קיבולת של 27 קוט"ש, מנוע חשמלי עם 45 כ"ס ו-13 קג"מ. הביצועים הם מהירות מירבית של כ-110 קמ"ש וטווח של כ-250 ק"מ. לא חורכת אספלט בכל קנה מידה.

תא נהג רכב חשמלי
פחות אבזור נוחות ויותר אביזרי בטיחות. לדאצ'יה החשמלית הקטנה יהיה תפקיד חשוב להקטנת ממוצע ה-co2 של הקונצרן. צילום: רנו

בעוד שהמפרט הסיני כולל חלונות חשמל, בקרת אקלים ומסך מולטימדיה 8 אינץ' גדול – הוא נטול מערכות בטיחות כמו בקרת יציבות וכריות אוויר צידיות.

לאנשי המוצר בדאצ'יה יהיה להוסיף איבזור בטיחות תקני – ייתכן על חשבון איבזור הנוחות המקבל משנה חשיבות במותג עממי, זול ונגיש כמו דאצ'יה. כך או אחרת נקבל את אחת המכוניות החשמליות הזולות ביותר שיש בשוק האירופאי וכזו שאולי תגיע גם לפקקים אצלנו די במהרה – שהרי המוצר כבר קיים צריך רק להחליף סמלים (ועוד כמה קטנות). בעיתונות בארץ מאשרים זאת.

כל הנ"ל על רקע תקנות CAFE של השוק האירופאי. אלו ראשי התיבות של Clean Air For Europe – אשר מציבות ליצרניות הרכב רף זיהום מירבי של 95 קג"מ של co2 – ממוצע של כל הדגמים שהיא מיצרת. אחרת היא צפויה לקנס של 95 אירו על כל גרם נוסף מעל לרף כפול מספר כלי הרכב הכולל שיוצרו. וזה אומר מיליארדים רבים כך שלדגם חשמלי עממי ועתיר מכירות של דאצ'יה ישי תפקיד מרכזי בהורדת ממוצע הזיהום. אז בעצם הם עושים את המהלך הזה בשביל עצמם? (אתם בטח חושבים בלבכם). כנראה שכן.

צפו גם בזה

מבחן דרכים סוזוקי S-Cross

עדכון עמוק, על פני השטח, לרכב הפנאי מסוזוקי מתווסף ליחידת הנעה מוכרת, חבילת בטיחות אקטיבית ושומר על הטעם המוכר של המוצר והמחיר? סוזוקי S-CROSS מתעדכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.