יום רביעי , 2 דצמבר 2020
ראשי » חדשות » פורשה טייקן חשמלית עולה באש
פותח מאמר פורשה טיקן חשמלית בוערת
פורשה טייקן חשמלית עלתה באש בחניה בפלורידה - הנושא עדיין תחת חקירה. בישראל החל ב-850 אלף שקלים. צילום: פורשה

פורשה טייקן חשמלית עולה באש

רוני נאק

אם אתם מתעניינים בטכנולוגיה המתפתחת של רכב חשמלי, כבר די בטוח שנתקלתם יותר מפעם אחת במקרים שבהם מכוניות חשמליות עולות באש באופן ספונטאני – ללא סיבה הנראית לעין. ולא צריך יותר מחיפוש אחד בגוגל או יוטיוב כדי למצא כמה וכמה סרטונים כאלה – בעיקר של טסלה יש לציין. ובכן עכשיו גם פורשה הצטרפה לחבורה הזו כאשר אתמול – ה-17 בפברואר – התפרסם בטוויטר וידאו של פורשה טייקן חשמלית אשר (לכאורה) עלתה באש מעצמה בזמן שהייתה בחניה.

• קישור לפורום טייקן

לפורשה טייקן יש מערכת ניהול חום מורכבת למדי (באופן כללי למכוניות חשמליות מתקדמות וחזקות יש מערכת קירור נוזלית הרבה יותר גדולה מכל רדיאטור של מנוע בעירה פנימית רגיל. האם מערכת הקירור כשלה? התשובה לכך עדיין לא ידועה שכן המקרה תחת חקירה. לפחות נוכל להתנחם בעובדה שאף אדם לא נפגע. הפורשה בכל מקרה נשרפה והושמדה לחלוטין.

הפורשה טייקן שעלתה באש הייתה חלק מהמשלוח הראשון של הדגם לארצות הברית בדצמבר האחרון – משלוח בן 130 יחידות בסך הכל ועם מחיר העולה על 150 אלף דולרים בארה"ב. להזכירכם, פורשה טייקן נשענת על בסיס פורשה פנאמרה ועם שני מנועים חשמליים יש לרכב תפוקה של בין 530 ל-760 כ"ס – תלוי בגרסה וטווח נסיעה של כ-300 קילומטרים ממצברי ליתיום עם קיבולת של 79 או 94 קוט"ש. המחיר בישראל החל ב-850,000 שקלים.

לכשיתפרסמו – אם פורשה לא תשתיק זאת – פרטים נוספים נרים לכם דגלון, או מטף.

צפו גם בזה

גרסת השקה לטנדר RIVIAN חשמלי

החל ב-75,000 דולרים לטנדר החשמלי R1T. אם תמצאו כזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

7 − five =