שבת , 2 יולי 2022
ראשי » אופני הרים » בדקנו FUNKIER ERIS
קסדת אופניים על כידון
בדקנו קסדת אול מאונטיין פאנקייר ERIS - רק 299 שקלים. צילום:רוני נאק

בדקנו FUNKIER ERIS

רוני נאק

את הקיץ האחרון העברתי בסינגלים כשעל ראשי קסדת פרימיום ממותג אירופאי נחשב – ויקר. אחלה קסדה. עשויה היטב, יושבת בול, נסגרת בקליק והרצועה לא גורמת לסנטר המיוזע שלי לפרוח. אבל…היא מזה חמה! יכול להיות שהיא תהיה פיקס לבריזה במורזין אבל ב-85% לחות של בנשמן ועם ספוגים ענקיים על המצח – הליטרים של הזיעה שסחטתי ממנה מתחרים רק בהכנה למכת חום שמלטפת את המצח.

זה היה משב רוח רענן כשקיבלתי מלירן – אחראי הקסדות בפאנקייר הישראלית – הודעה על ליין קסדות השטח החדש שלהם. קסדות שהוא עצמו היה מעורב בפיתוח שלהן, בין השאר מתוך ניסיונו כרוכב ארצישראלי מיוזע – כמונו.

צד פנימי של קסדת אופניים
בדקנו קסדת אול מאונטיין פאנקייר ERIS – פנים קל לכיוונים ומאוורר. צילום:רוני נאק

ובכן ERIS היא קסדת אול מאונטיין בעיצוב מודרני עם מצחייה מתכווננת, מבנה מורחב המכסה גם על חלקה האחורי של הגולגולת אבל ובעיקר פתחי אוורור גדולים ומשקל עצמי של 260 גרם בלבד (למידה M).

מבנה הקסדה עשוי מאיחוד של שלושת שכבות הקסדה – מהשכבה הפנימית הרכה שנועדה לספוג אנרגיה ושתי שכבות חיצוניות (שחורה ואדומה) שנועדו למנוע חדירת עצמים חדים ולהגן מכאנית על הראש.

רצועה שחורה משולבת לתוך מבנה הקסדה באופן שמשאיר מקום לזרועות של משקפי שמש וסגר פלסטיק פשוט מהדק הכל. לסנטר יש כרית ספוג מעובה שניתן להסיר לכביסה וניקוי.

קסדה מהצד
בדקנו קסדת אול מאונטיין פאנקייר ERIS – מצחיה במצב גבוה. צילום:רוני נאק

מאחור יש "ברז" המכוון בסדרת קליקים את רמת ההידוק סביב הראש וזה – יחד עם ריפוד ספוג מינימאלי מאפשר ללבוש מתחת בנדנה או באפ בנוחות. או לחילופין כמוני ליהנות מהבריזה בין מעט השערות שעוד נותרו על הפדחת.

אהבתי את השימוש בבורגי אלן לחיזוק המצחיה – יש לכם הרי מפתחות מתאימים בסט כלים שבשלוקר וגם אהבתי את המדרגות ופתחי האווירור שמול המצח אשר יוצרים מעברי אוויר מעל למסגרת המשקפיים.

המחיר: 299 שקלים בלבד.

קסדה מהצד
בדקנו קסדת אול מאונטיין פאנקייר ERIS – מצחיה במצב הנמוך. צילום:רוני נאק

אני בינתיים אחרי שתי רכיבות עם ERIS ואני חייב להודות שאני מאד נהנה ממנה. המשקל הקל, המידות הקומפקטיות, האפשרות הקלה להרים או להוריד את המצחיה הפכו אותה מהר מאד לפייבוריטית אצלי. והיי. היא גם נראית לא רע בכלל.

האיכות הכללית טובה – אבל הייתי רוצה לראות אבזמים וסגרים מעט יותר מוצקים ממה שיש כרגע. לירן מפאנקייר מבטיח לי שהמשוב כבר עבר ליצרן וכי הסדרות הבאות ייהנו מאותם חיזוקים.

אז בשורה התחתונה? מתמודד מקומי ראוי מול המותגים הבינלאומיים האופנתיים שנותן תמורה מעולה לכסף ועדיין שומר היטב על האבטיח.

קסדת אופניים מקרוב
בדקנו קסדת אול מאונטיין פאנקייר ERIS – בורג אלן ג'נרי אך נאה למצחיה. צילום:רוני נאק

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.