יום ראשון , 22 מאי 2022
ראשי » חדשות » קיה פיקנטו מתעדכן עם בטיחות משופרת ותיבת הילוכים רובוטית
קיה פיקנטו מתעדכנת עם מעט קוסמטיקה, מסך גדול, חבילת בטיחות אקטיבית ויחידת הנעה חדשה עם תיבת הילוכים רובוטית. צילום: קיה

קיה פיקנטו מתעדכן עם בטיחות משופרת ותיבת הילוכים רובוטית

רוני נאק

אמש הודיעה טלקר, יבואנית קיה, על תחילת השיווק של דגם המיני הפופולארי שלה, פיקנטו, שעבר עדכון. הרענון החיצוני נוגע בעיקר לגרסאות הבכירות יותר, GT ו-X ונועד לקרב את המיני למראה המותגי של דגמי ה-SUV של קיה. פנסי-יום ופנסים אחוריים LED וחישוקי סגסוגת 16 ו-15 אינץ'. בתוך תא הנוסעים תמצאו מסך מולטימדיה מוגדל במידה של 8 אינץ' ועם תמיכה בקארפליי ואנדרואיד וגם מחשב דרך המשולב בלוח המחוונים האנאלוגי. היצע גווני הצבע גדל ל-9 על פני כל רמות האבזור כאשר ה-GT וה-X מקבלים ריפודי עור מלאכותי.

קיה פיקנטו מתעדכi עם מעט קוסמטיקה, מסך גדול, חבילת בטיחות אקטיבית ויחידת הנעה חדשה עם תיבת הילוכים רובוטית. צילום: קיה

חבילת הבטיחות כוללת 7 כריות אוויר ומערכות בטיחות אקטיביות מקוריות עם סיוע למניעת התנגשות, שמירת נתיב אקטיבית עם תיקון להגה, ניטור עייפות ועוד. דרגת הבטיחות היא 6.

קיה פיקנטו מתעדכנת עם מעט קוסמטיקה, מסך גדול, חבילת בטיחות אקטיבית ויחידת הנעה חדשה עם תיבת הילוכים רובוטית. צילום: קיה
קיה פיקנטו עם מסך 8 אינץ' ויחידת הנעה חדשה עם תיבת הילוכים רובוטית. צילום: קיה

שינוי מהותי הרבה יותר נמצא מתחת למכסה המנוע. מנוע ה-1.25ל' הוותיק מוחלף לטובת מנוע 1.2ל' חדש מסדרת סמארטסטרים (של קבוצת HMC) עם תפוקה של 84 כ"ס ו-12 קג"מ. תיבת ההילוכים היא עתה רובוטית חד-מצמדית בה מנגנון הפעלה מכאני מחליף הילוכים ומפריד מצמד של תיבת ההילוכים הידנית. מניין ההילוכים עומד על 5. דף הנתונים מלמד על 15 שניות ל-100 קמ"ש, מהירות מירבית של 175 קמ"ש וצריכת דלק משולבת של 16.9 קילומטרים לליטר.

קיה פיקנטו מתעדכן עם פנסים אחוריים LED ועיצוב מחודד יותר בגרסאות הבכירות. צילום: קיה

מחיר כל הגרסאות עלה ב-1,000 שקלים ועומד על 84,500 ו-84,900 שקלים לגרסאות הבסיס LX ו-EX. אשר הגרסאות המאבזרות GT ו-X עולות עתה 86,900 שקלים.

צפו גם בזה

טויוטה BZ4x החל ב:230 אלף שקלים

מצעד המכוניות החשמליות החדשות לישראל ממשיך ומתעצם עם ההגעה של toyota BZ4x. רכב הפנאי החשמלי, והרכב החשמלי הראשון של טויוטה, יחדור לישראל במחיר של 229,990 שקלים

One comment

  1. פיקנטו 2021 רכב מפנק גיר רובוטי מצויין כל השיכלולים האפשריים ממליץ מאוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.