יום שישי , 7 אוגוסט 2020
ראשי » מטוסים ותעופה » LSA בתקציב – TECNAM מציגה גרסה מופחתת מחיר ל-P92
Tecnam P92 Classic Light. הדגם מוכר גם בישראל ובעל מוניטים מצויינים. עכשיו בגרסה מופחתת מחיר. צילום: יצרן

LSA בתקציב – TECNAM מציגה גרסה מופחתת מחיר ל-P92

Tecnam P92 Classic Light. הדגם מוכר גם בישראל ובעל מוניטים מצויינים. עכשיו בגרסה מופחתת מחיר. צילום: יצרן

כלי הטיס הקלים של TECNAM מוכרים היטב בעולם וגם אצלנו יש להם בישראל כמה LSA (אולטראלייט פעם וכיום אז"מ) הטסים האופן סדיר. היצרן האיטלקי אשר היה מבין הראשונים לייצר את הדור החדש של המטוסים הקלים, ממשיך ופורץ דרך גם בתחום הפלטפורמות ללימודי-טיסה עם דגם דו-מנועי אשר הוצג לא מכבר ומציע לבתי ספר לטיסה ולחניכיהם את האופציה הזולה ביותר להדרכה דו-מנועית.

Tecnam P92 Classic Light. מנוע רוטאקס עם 80 כ"ס, מדפים ומדחף קבוע-פסיעה. משקל המראה מירבי של 575 ק"ג. צילום: יצרן

עתה מציגה TECNAM את הגרסה הבסיסית ביותר לדגם P92  המוכר שלה. הגרסה קרויה "Classic Light" והיא מגיעה בדיוק כשהיצרן מציין 20 שנות ייצור לדגם ולא פחות מ-13 תת-גרסאות.

טיסות התנסות בחבילות מיוחדות לגולשי "שטח"

האז"מ מצויד במנוע רוטאקס 4-פעימות ו-4 ציל' (912UL) המפיק 80 כ"ס ללא הגדשה. משקלו העצמי עומד על 270 ק"ג זעומים ומשקל ההמראה המירבי על 475 ק"ג. אבל הנתון המרשים ביותר הוא המחיר: 44,275 אירו (כ-213 אלף שקלים) בשערי המפעל בעיר קפואה שבאיטליה. המחיר הזה הופך את ה"קלאסיק לייט" לאטרקטיבי במיוחד לבתי ספר לטיסה, מועדוני טיס וכן למי שאינו מוכן לתת למשבר הכלכלי לקצוץ את כנפיו.

Tecnam P92 Classic Light. כרטיס כניסה זול-יחסית לעולם התעופה ופונה לבתי הספר לטיסה וכן לטייסים מוגבלי תקציב. המטרה להעלות כמה שיותר טייסים חדשים לאוויר. צילום: יצרן

"המוניטין שלנו בנויים על התמורה הטובה לכסף שנותנים כלי הטיס שלנו. מובטח כי הגרסה החדשה של ה-P92 שלנו יתקבל בחום על-ידי קהילת טייסי האז"מ" אמר פאולו פאסקלה, מנכ"ל TECNAM. "אני מאושר כי בשנת היצור ה-20 במספר של הדגם הזה אנו יכולים להציע אותו לקהל רחב וגדול יותר מבעבר ולצרף עוד טייסים רבים לקהילה שלנו".

צפו גם בזה

קיבל הארכה: מפעל ניסאן בברצלונה ממשיך לפעול

אחרי מרתון של שיחות עם נציגי העובדים ניסאן אירופה החליטה לדחות בשנה את סגירת מפעלה בספרד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 + 13 =