יום חמישי , 11 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » מאזדה MX-30 פלאג-אין הייבריד
עכשיו זה רשמי! מנוע הוונקל חוזר כמאריך טווח בגרסת פלאג-אין של ה-MX-30. צילום: מאזדה

מאזדה MX-30 פלאג-אין הייבריד

רוני נאק

מאזדה אישרה במהלך הסופ"ש שהמנוע הרוטורי והאייקוני שלה יחזור ליצור סדרתי (בשנת הכספים הנוכחית) בגרסת פלאג-אין הייבריד של רכב הפנאי החשמלי שלה: MX-30.

ההודעה הזו מקיימת את ההבטחה, ארוכת השנים יש לציין, של מאזדה להחזיר לכבישים את המנוע הזה לאחר ש"הוציאה לגמלאות" את הטכנולוגיה הזו בעת הפסקת היצור של ה-RX-8 הספורטיבית לפני כעשור.

תא נהג וסביבת נוסעים יוצאי דופן בבחירת החומרים והאיכות הכללית סופר-גבוהה. צילום: מאזדה

הכוונות של מאזדה לגבי שילוב המנוע הרוטורי נטול הבוכנות בדגם MX-30 ידועות עוד משנת 2019 כשרכב הפנאי המושקע הזה (חייבים לחוות בעצמכם את הקבינה המרשימה שבו) הוצג לעולם בתערוכת הרכב של טוקיו. אז, דובר על שילובו בתפקיד "מאריך טווח".

מאז המציאות הנוזלית שפקדה את העולם המערבי שינתה את התכניות כמה וכמה פעמים ועתה מאזדה תוציא את ה-MX-30 כפלאג-אין המסוגל לקבל טעינה גם משקע חשמל. בדרך הזו יכולה מאזדה לצמצם את גודל הסוללה (ראו את מחירי חומרי הגלם שמזנקים) כשהמחיר הוא שהמנוע יעבוד יותר כדי לטעון סוללה קטנה יותר.

רכב פנאי קומפקטי וחשמלי עם דלתות מפוצלות וציון בטיחות גבוה. צילום: מאזדה

• לקבלת הצעת מחיר למאזדה MX-30 חשמלית!

המנוע הזה לא יחובר לגלגלים להנעת הרכב, אלא ישמש כגנרטור לטעון את הסוללה כאשר הכוח לגלגלים יגיע ממנוע חשמלי – בדיוק כמו במכונית 100% חשמלית רק ללא חרדת טווח ועם רמה מסויימת (עוד לא ידועה) של פליטת מזהמים. פתרון טוב למדינות שבהן תשתית הטעינה חסרה.

לפי הודעת מאזדה העולמית, הMX-30 פלאג-אין תושק בסוף מרץ 2023 במקביל בשוקי צפון אמריקה ויפן. בינתיים, כאן בישראל, מאזדה MX-30 כל חשמלית משווקת דרך ערוצי היבוא המקביל.

צפו גם בזה

מבחן דרכים אלפא רומיאו טונאלה

הדגם השלישי של אלפא רומיאו באולם התצוגה נושא בכנפיו את בשורת העיצוב של המותג האיטלקי ההיסטורי. אלפא רומיאו טונאלה מחפשת את הדרך ללב שלכם. גי'פון עירוני לדור חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.