יום שישי , 3 דצמבר 2021
ראשי » חדשות » מרצדס משיקה בישראל את ה-GLA וה-GLB החדשים
מרצדס חדשה
מרצדס GLB מגיעה לישראל החל ב-350 אלפי שקלים. צילום: מרצדס Mercedes-Benz GLB Edition 1, digital white

מרצדס משיקה בישראל את ה-GLA וה-GLB החדשים


רוני נאק

כלמוביל מרצדס – יבואנית מרצדס לישראל – החלה היום לשווק שני רכבי פנאי חדשים בקטגוריית Compact Premium SUV בטווח המחירים שבין 289,000 ל-435,900 שקלים.

מרצדס GLA מגיעה לישראל החל ב-290 אלפי שקלים. צילום: מרצדס

GLA

זהו ה-SUV הקטן בהיצע של מרצדס וניצב מול מתחרים כמו אאודי Q3, ב.מ.וו X1 ולקסוס UV. זהו דור שני וכל חדש של הדגם – לא מתיחת פנים או עדכון – והוא כולל מנוע טורבו-בנזין 1.3ל' עם תפוקה של 163 כ"ס, תיבת הילוכים כפולת מצמדים עם 7 הילוכים והנעה קדמית.

תא נהג מרצדס GLA
מרצדס GLA מגיעה לישראל החל ב-290 אלפי שקלים. צילום: מרצדס

חבילת הבטיחות מכילה בלימת חירום אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון סטיה מנתיב, ניטור שטחים מתים ועוד. בסיס הגלגלים שצמח ב-30 מ"מ מאפשר ניצול טוב יותר של חלל הפנים ושם מותקן קוקפיט ווירטואלי מלא עם שני מסכים הכולל גם את ממשק MBUX. בנוסף יש תאורת אווירה עם 64 גוונים מהממים, בקרת אקלים ורשימה ארוכה למדי של פינוקים.

מרצדס GLB חזית
מרצדס GLB קטנה ועם 7 מושבים. גרסת הנעה כפולה טוענת ליכולת בשטח. צילום: מרצדס
Mercedes-Benz GLB Edition 1, digital white

GLB

הבשורה האמיתית של GLB – חוץ מעצם קיומו כמובן – היא שורת המושבים השלישית. זהו ה-SUV פרימיום היחיד בממדים האלה להציע 7 מושבים. לפי אנשי בנץ השורה השלישית יכולה לאפסן שני נוסעים מבוגרים בתנאי שגובהם לא עולה על 168 ס"מ. 

שורת מושבים שלישית מרצדס
מרצדס GLB עם 7 מושבים – ייחודי בקבוצת הרכב הזו. צילום: מרצדס

מרצדס GLB מגיע עם אותו מנוע 1.3ל' טורבו כמו ה-GLA וגם עם מנוע 2.0ל' טורבו המפיק 224 כ"ס ומחובר לתיבת הילוכים כפולת מצמדים חדשה עם 8 הילוכים. הגרסה הזו – החזקה ביותר – כוללת גם הנעה כפולה שמסוגלת לנתב את הכוח באופן דינאמי בין הגלגלים עלפי רמת האחיזה ובקשת הנהג באמצעות בורר מצבים.

גם ה-GLB נהנה ממערכת MBUX, מסכים LCD וכולל את מערך PRE SAFE וגם את ה-PLUS של הנ"ל.

מחירים:

ה-GLA 200 החל מ- 289,000 ₪

ה-GLA250 במחיר של-389,900 ₪

ה-GLB200  עם 7 מקומות החל מ-349,900 ₪

ה-GLB250  עם 7 מקומות במחיר של-435,900 ₪

MBUX
בשתי המכוניות תמצאו קוקפיט MBUX דיגיטאלי מלא. צילום: מרצדס

גילי פריאנטהמנכ"ל מרצדס ישראל: "שני הדגמים שאנו משיקים היום יגדילו את תמהיל דגמי ה-SUV שאנו משווקים בישראל ויאפשרו פנייה לקהלים רחבים, חדשים וצעירים. ה-GLA החדש מחליף את הדגם הקודם שהיה  Best Seller של מרצדס בעולם, עם מכירות של למעלה ממיליון כלי רכב. דגם ה-GLB נחשב כרכב הפנאי שטח היחיד בסגמנט ה-Compact Premium Car עם אופציה ל-7 מקומות ישיבה בשילוב האיכות הבלתי מתפשרת של מרצדס". 

צפו גם בזה

מבחן דרכים ג'ילי ג'יאומטרי C

מכונית לא רעה, עם מחיר לא רע וטווח שימושי. מה עשה לנו את זה ומה פחות בג'ילי גיאומטרי החשמלית החדשה שרבים מכם עומדים בתור בשבילה. geely geometry

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *