יום שלישי , 5 יולי 2022
ראשי » חדשות » רנגלר נלחם בברונקו
מדיה מסכלת? ג'יפ משחרר טיזר של רנגלר סדרתי עם מנוע V8 שמפיק 460 כ"ס. הקרב מול ברונקו מתחיל עכשיו. צילום: FCA

רנגלר נלחם בברונקו

רוני נאק

כבר לא מעט פרטים ידועים על הפורד ברונקו החדש – שעתיד להיחשף רשמית מחר ה-13 ליולי. אנו יודעים כי מדובר בפלטפורמה של טנדר פורד ריינג'ר, יודעים שיהיה לו מתלה נפרד בחזית, סרן חי וקפיצי סליל מאחור, תיבת הילוכים אוטומטית של 10 הילוכים או ידנית של 7, נעילות דיפרנציאל מקוריות וגם מנועי טורבו חדשים. מה שעוד אנו יודעים – וגם האנשים הטובים ב-JEEP – זה שלא יהיה לפורד ברונקו החדש מנוע V8 מהסיבה הפשוטה שהפלטפורמה שנבחרה לא מסוגלת לאכלס מנוע בממדים האלה. זה בדיוק העקב אכילס של הברונקו החדש – וג'יפ מכוונת ישר לשם כשעל הדרך גם מנסה לגנוב מעט מהבאזז התקשורתי הגדול שיש סביב רכב השטח של פורד.

ובכן JEEP שחררה לאינסטגרם הרשמי שלה איור המגלם את חלומם של בעלי ג'יפ WRANGLER רבים. באיור אפשר לראות חזית של רנגלר (או גלדיאטור) עם מכסה מנוע מנופח ועליו המספר 396. לכאורה מספר חסר חשיבות להמונים אבל גורם להתעוררות רבה בחלציים של אנשי ג'יפ רבים המשוועים לרנגלר מקורי עם מנוע HEMI מהבית. כידוע ג'יפ רנגלר מיוצר עם מנוע דיזל V6 חסכוני וחזק, גרסה היברידית-קלה שפחות נמכרת וכנראה תופסק, מנוע בנזין V6 פנטאסטר וגם מנוע טורבו-בנזין 2.0ל' שהוא היחיד כרגע שמגיע לישראל ביבוא רשמי. רנגלרים עם פנטסטאר תוכלו למצא בכל זאת בערוצי היבוא המקביל.

רנגלר TRAILCAT תצוגת יכולת של MOPAR בלבד. כבר מלפני 5 שנים צילום: FCA

FCA לא הלכה על כל הקופה עם מנוע הלקאט פסיכי (707 כ"ס) כפי שהיה לה בקונספט Trailcat בפסח 2015, אבל זה לא מאד רחוק מזה: הנפח הוא 6.5ל' התפוקה נאה מאד מהמנוע האטמוספרי ועומדת על 460 כ"ס וכ-60 קג"מ.

זו בהחלט ארטילריה כבדה למלחמה על השארת לקוחות רנגלר בין כתלי FCA ולמנוע עריקה לזרועות הפתייניות של מנוע האקובוסט הבכיר שיהיה (ככל הנראה) בהיצע של ברונקו: V6 בנפח 2.7ל' שיפיק 325 כ"ס ו-55 קג"מ. האם ג'יפ מנסה להכניס את פורד למרוץ חימוש עוד לפני הצגת הברונקו? מה זה אומר על מפלס הלחץ בחדר הישיבות של FCA – עם איום ראשון מבית על אחד הדגמים הכי רווחיים של החברה? קחו פופקורן וכוס בירה קרה כי זה הולך להיות מעניין.

בינתיים בישראל…יש בדלק מוטורס (יבואנית פורד אשר השיקה בשבוע שעבר את הפורד אקספלורר החדש) עניין רב ב-ברונקו החדש ולא רק אלא גם ב-ברונקו ספורט (המתבסס על פלטפורמה של פורד אסקייפ) שיהיה גרסה קטנה יותר ועירונית של פורד ברונקו הגדול. אצלנו? לא לפני 2022. אולי כן. צפו למחירים הדומים לאלה של ג'יפ רנגלר הנוכחי וזה אומר "יקר".

צפו גם בזה

מבחן דרכים סוזוקי S-Cross

עדכון עמוק, על פני השטח, לרכב הפנאי מסוזוקי מתווסף ליחידת הנעה מוכרת, חבילת בטיחות אקטיבית ושומר על הטעם המוכר של המוצר והמחיר? סוזוקי S-CROSS מתעדכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.