יום חמישי , 25 יולי 2024
תוצאות אחרונות של מבחני הריסוק ENCAP מעודדות למדי - תלוי את מי בודקים. צילום: אלפא רומאו
תוצאות אחרונות של מבחני הריסוק ENCAP מעודדות למדי - תלוי את מי בודקים. צילום: אלפא רומאו

וידאו: אלפא רומאו סטלביו מתרסקת טוב

תומר הדר

אלפא רומיאו סטלביו, רכב הכביש שטח החדש, ולמעשה הראשון, של אלפא רומיאו זכה לציון מלא של חמישה כוכבים במבחן הריסוק של ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP, כך מודיע הארגון, שבחן שישה דגמי מכוניות חדשים. על פי EURONCAP, הסטלביו זכה לציון של 97% בסעיף ההגנה על מבוגרים, 84% בסעיף ההגנה על ילדים, 71% בסעיף ההגנה על הולכי רגל ו-60% בסעיף הנוגע ליעילות וקיום של אביזרי בטיחות אוטונומיים. לפי EURONCAP, תא הנוסעים נותר יציב בשעת תאונה חזיתית והציג סימני הגנה טובים בכל אזורי הגוף של בובות הריסוק. גם במבחן הריסוק הצידי נרשמו ציונים טובים, פרט לאזור החזה של היושבים מאחור.

לצד אלפא רומאו נבחנו מספר דגמים נוספים, שאינם רכבי כביש שטח. חלקם קיבלו ציונים טובים וחלקם במפתיע קיבלו ציונים גרועים למדי. כך, סיאט איביזה החדשה קיבלה חמישה כוכבי בטיחות במבחן, כמו גם פולקסווגן ארטאון, אופל אינסיגניה ויונדאי I30. הונדה סיוויק החדשה ששיווקה בישראל החל רק בשבוע שעבר קיבלה ארבעה כוכבים לאחר שבין היתר התגלה במבחן הריסוק כי ילדים עשויים להיפצע בתאונה בסיוויק.

אך ההפתעה הגדולה היא מכונית הספורט הנמכרת ביותר בעולם: פורד מוסטאנג. המוסטאנג נבחנה בעבר על ידי EURONCAP  וקיבלה ציון גרוע במיוחד, של שני כוכבי בטיחות. כעת היא נבחנה שוב לאחר "שדרוג בטיחותי" והציון אכן שודרג מ"גרוע במיוחד" ל"גרוע" – שלושה כוכבים בלבד מתוך חמישה. הדיווח המלווה את המוסטאנג מציין כי למרות הוספה של אביזרי בטיחות אלקטרוניים כגון בקרת סטיה מנתיב, עובדה אחת לא השתנתה: תא הנוסעים עדיין אינו בטוח. כריות האוויר לדוגמה מתנפחות באופן שגורם לבובת הריסוק להחליק תחתיהן. בובות הריסוק נפגעו מ"צליפת שוט" ועוד (רק אני קורא בין השורות "מלכודת מוות"? – ר.נ.).

 

Check Also

מבחן דרכים ריינג' רובר איווק P200

רענון מעודן מן הפנים ומן החוץ ויחידת הנעה טורבו-בנזין מעניינת החזירה אותנו לחיקו של הריינג' הקטן המעודן והרלוונטי יותר מתמיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

15 − 11 =