שבת , 2 יולי 2022
ראשי » חדשות » טנדר חשמלי בפעולה! וגם תביעה מטסלה
רכב שטח חשמלי
הנה RIVIAN R1S - רכב פנאי חשמלי עם 7 מושבים. תקבלו אותו באוגוסט 2021. צילום: ריוויאן

טנדר חשמלי בפעולה! וגם תביעה מטסלה


רוני נאק

ביום שישי האחרון הודיעה יצרניות הרכב החשמלי RIVIAN כי היא צפויה להתחיל למסור ללקוחותיה את הטנדרים וה-SUV החשמליים הראשונים שלה החל מחודש יוני 2021 – בעוד כשנה מהיום. הראשון להגיע הוא טנדר חשמלי R1T שמסירותיו יהיו במהלך חודש יוני. מי שהזמין את ה-SUV יחכה עד לאוגוסט 2021 כדי לקבל את הכלי היקר לידיו. לוח הזמנים הזה מבטא איחור של כחצי שנה מהתכניות המקוריות – בגלל משבר קורונה.

אחד המשקיעים הגדולים בריוויאן – AMAZON – כבר הזמין 10,000 וואנים חשמליים למשלוחים. צילום: ריוויאן

ריוויאן – אשר נהנית משורת משקיעים כבדת משקל: פורד, COX, אמאזון (ממנה כבר יש הזמנה למעל ל-10,000 מסחריות חשמליות) ואחרים – כבר החלה, ממש השבוע, בפיילוט של הפעלת קו היצור.

למאמר המקורי ב-BLOOMBERG

בנוסף – טסלה (שנהנית מתוצאת רבעון נהדרת) תובעת את ריוויאן אחר שלטענתה גילתה "התנהגות מטרידה" של כמה עובדים לשעבר שעברו לעבוד בריוויאן. מדובר – לפי טסלה – במידע רגיש וסודות מסחריים שהגיע מעובדים שפותו לערוק לשורות ריוויאן. תביעת הנזיקין שתגיע תעסוק כנראה בפיצוי כספי על הנזק לכאורה שנגרם לטסלה. ריוויאן להגנתה אומרת שהטענות של טסלה נטולות בסיס.

טנדר ריוויאן R1T – יקדים לשוק את הטנדר של טסלה וקל ממנו לבליעה. צילום: RIVIAN

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.