יום שני , 23 מאי 2022
ראשי » חדשות » מאזדה מפרישה מניות – טויוטה קונה
שיתוף פעולה אסטרטגי בין טויוטה למאזדה. 1ץ6 מילארד דולרים למפעל חדש וטכנולוגיות. צילום: מאזדה
שיתוף פעולה אסטרטגי בין טויוטה למאזדה. 1ץ6 מילארד דולרים למפעל חדש וטכנולוגיות. צילום: מאזדה

מאזדה מפרישה מניות – טויוטה קונה

תומר הדר

האם מאזדה תצטרף לאורוות המותגים של טויוטה? דייהטסו וסובארו כבר שם, אך מאזדה? לא כל כך מהר. מה שכן, צמד החברות היפניות בהחלט מעמיקות את היקף שיתוף הפעולה, עם הכרזה משותפת של שתי החברות על שיתוף פעולה בהקמת מפעל אמריקאי חדש. בנוסף ישתפו החברות פעולה בכל הקשור בטכנולוגיות CONNECTED CAR ושיתופי פעולה טכנולוגיים, כמו גם בפיתוח טכנולוגיות בטיחות משותפות.

יש לציין: במסגרת ההסכם מקפידות צמד היצרניות היפאניות להדגיש כי עצמאות המותגים אינה צפויה להיפגע וכי כל אחד מהם ישמר את עצמאותו באופן מלא. לפי אקיו טויודה, נשיא טויוטה: "פרי שותפותנו עם מאזדה מתבטא במציאת שותף חדש שאוהב לייצר מכוניות. מאזדה תרמה לרוחה התחרותית של טויוטה והגדילה את רצוננו שלא להיות מובסים על ידי מאזדה. לכן שותפות זו משותפת לאלה שאוהבים מכוניות ומלאים תשוקה כלפיהן". לדברי נשיא מאזדה, מאסאמיצ'י קוגאי: "דבר לא יסב לי יותר שביעות רצון מברית זו, שתזריק אנרגיה לתעשיית הרכב ותייצר אוהבי מכוניות באמצעות שיתוף רוחן התחרותית של צמד החברות".

צפו גם בזה

טויוטה BZ4x החל ב:230 אלף שקלים

מצעד המכוניות החשמליות החדשות לישראל ממשיך ומתעצם עם ההגעה של toyota BZ4x. רכב הפנאי החשמלי, והרכב החשמלי הראשון של טויוטה, יחדור לישראל במחיר של 229,990 שקלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.