יום שישי , 27 מאי 2022
ראשי » חדשות » הטבת שווי שימוש להיברידיות מוארכת
logo hybrid
מקבלים היברידי מהעבודה? ניצלתם! הטבת שווי השימוש תישאר בתוקף לשנתיים נוספות. צילום: הונדה

הטבת שווי שימוש להיברידיות מוארכת

רוני נאק

על רקע ההתייקרות הכללית בשוק הרכב – בזכות מתווה המס הירוק והמדיניות של הממשלה שלא לתת תמריצים לאזרחים לנסוע במכוניות פחות מזהמות – התייקרות שהמחולל העיקרי שלה הוא העלאה של 50% במס הקניה לרכב היברידי (מ-30 ל-45% מס) ויכנס לתוקף ב-1 לינואר הקרוב. בין התמריצים שהיו לבחור דווקא ברכב "ירוק" ופחות מזהם היה הטבת שווי שימוש בשיעור של 500 שקלים להיברידי ו-990 שקלים לרכב פלאג-אין – PHEV. 

מקבלים היברידי מהעבודה? ניצלתם! הטבת שווי השימוש תישאר בתוקף לשנתיים נוספות. צילום: טויוטה

מה זה בכלל שווי שימוש? זהו מס התקף על מי שמקבל רכב מהעבודה. המדינה תופסת זאת כהטבה לעובד שהיא בעלת ערך כלכלי – ולכן מעוניינת בפרוסה מעוגת ציי הרכב. כך הוחלט שעובד המקבל רכב מהעבודה יהיה עליו לשלם מס בשיעור של 2.48% מערך הרכב כחדש (אין התייחסות לערך הצונח של המכונית בשנה השניה והשלישית – וגם זה פאק לא קטן). כך למשל אם העובד השמח קיבל לידיו מכוניות בשווי 100,000 שקלים הוא ישמח פחות כשיגלה כי המס שהוא משלם מחושב כאילו משכורתו צמחה ב-2480 שקלים. מדי חודש כמובן. רכב היברידי בעל ערך דומה יחושב כתוספת של 1980 שקלים למשכורת ברוטו – למיסוי.

מקבלים היברידי מהעבודה? ניצלתם! הטבת שווי השימוש תישאר בתוקף לשנתיים נוספות. צילום: יונדאי

ובכן גם תוקפו של התמריץ הזה לעבור לרכב פחות מזהם – היה אמור להסתיים ב-1 לינואר. מה שלבטח היא סותם את הגולל על דגמי היברידיות רבות שמחירן יעלה והתמריצים לבחור דווקא בהן יבוטלו. אלא שבצעד הנוגד את הגרגרנות האופיינית לכספים שלנו, החליטה אתמול ועדת הכספים להאריך את התמריץ הזה בשנתיים נוספות. וזה הרגע לספקולציות: האם שווי השימוש הוא "כסף" קטן למדינה ביחס לעליית מס הקניה על ההיברידיות? האם זה מהלך פוליטי של יו"ר הועדה משה גפני – מדגל התורה – כדי לקבל כמה נקודות זכות בציבור שבאמת עובד לפרנסתו? האם זה הגזר הקטן שנקבל כדי שנקטר פחות על המקל של עלייה רוחבית במחירי כל המכוניות החדשות?

צפו גם בזה

אל העיר האבודה שבמדבר

בין הרים לדיונות, נמצאים שרידים מרהיבים של עיר עצומה, אתר מורשת עולמית מרהיב ושיעור מרתק של חיים במדבר וסובלנות דתית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.