יום חמישי , 25 יולי 2024
יונדאי סנטה פה. בנזין-היברידי או טורבו-דיזל. 7 מושבים והמון פינוקים. צילום: שטח

הכירו את נבחרת ה-SUV של יונדאי

לא כל ה-SUV זהים. יש קטנים ויש גדולים. יש עם 8 מושבים ויש עם 5 מושבים. יש SUV למי שרוצה להרגיש גבוה ויש SUV למי שרוצה להיראות חשוב. יונדאי מכסה את כל הבסיסים ומציעה כיום את קו דגמי ה-SUV הרחב ביותר מכל יבואניות הרכב בישראל. זה לא רק הממדים אלא גם מגוון רחב של מערכות הנעה: חשמל 100%, היברידי, היברידי קל וכמובן בנזין ודיזל. עם מנעד מחירים שמתחיל ב-113,900 שקלים ליונדאי ווניו ועד ל-319,900 שקלים עבור יונדאי פאליסייד עטור השבחים – יש ביניהם SUV לכל טעם, תקציב וצורך.

יונדאי ווניו – כרטיס הכניסה לעולם ה-SUV של יונדאי הוא רכב עירוני זריז שגם מציע מרווח פנים גדול ולא פוחד גם מנסיעות ארוכות. צילום: שטח

יונדאי ווניו

עם ווייב אורבני ומראה מלוטש, יונדאי ווניו הוא "כרטיס הכניסה" לעולם ה-SUV של יונדאי. זה שהוא עירוני באופיו ובמידות זה לא אומר שהוא פראייר מחוץ לעיר. עם מנוע 1.6ל' המפיק 123 כ"ס ותיבת הילוכים רציפה, מסוגל רכב הפנאי הזה להביא אתכם בסטייל ונוחות לכל מקום בישראל. בסיס הגלגלים הוא 252 ס"מ והאורך הכללי 404 ס"מ קומפקטיים המתאים לחיים בעיר. סרחי עודף קצרים משמעותם שניצול חלל הפנים מקסימלי ושם תמצאו גם מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך 8 אינץ', ממשקי קארפליי ואנדרואיד, גלגל הגה מרופד עור, בקרת אקלים דיגיטלית ברמות האבזור הגבוהות ועוד אבזור נוחות ובטיחות רב כולל בלימת חירום אוטונומית ותיקון סטיה מנתיב. המחיר כאמור מתחיל ב-113,900 שקלים בלבד.

יונדאי באיון. הטעם אירופאי, הביצוע – יונדאי! מנוע טורבו בנזין 1.0ל' ויש גם גרסה היברידית-קלה. עיצוב ואבזור בחבילה קומפקטית מאד נאה. צילום: שטח

יונדאי באיון

עם נינוח אירופאי מעוצב, יונדאי באיון מנצל את כל היתרונות של הפלטפורמה החדשה של ה-i20 העדכנית. על אף הממדים העירוניים של הרכב, הוא יגרום לכל מי שיודע ויודעת להעריך עיצוב חכם, לחייך בהכרה שיש כאן משהו אחר ושונה. הממדים מסתירים חלל פנים גדול ושימושי. ארבע דלתות מרווחות ודלת תא מטען המתרוממת גבוה במיוחד. תא הנהג וסביבת הנוסעים מבריקה עם עיצוב נקי וזורם וחווית שימוש דיגיטלית מלאה. בתחום ההנעה תקבלו מנוע טורבו-בנזין 1.0ל' המפיק 100 כ"ס או בשילוב מערכת היברידית-קלה לתפוקה של 120 כ"ס ו-20.4 קג"מ מרשימים. תיבת הילוכים אוטומטית כפולת מצמדים המאפשרת צריכת דלק רשמית של 5.4ל' ל-100 ק"מ. הקוקפיט הדיגיטלי מורכב מלוח מחוונים 10.25 אינץ' שניתן להתאמה לפי בורר מצבי הנהיגה, ומסך מולטימדיה 8 אינץ' עם ממשקי קארפליי ואנדרואיד. לצד איבזור נוחות רב תקבלו גם מערך בטיחות אקטיבי עם בלימת חירום אוטונומית, תיקון סטיה מנתיב, בקרת שיוט חכמה ותפקודים נוספים. ה-SUV המתקדם הזה יכול להיות שלכם החל ב-126,900 שקלים בלבד.

יונדאי KONA החשמלית מציעה שתי מערכות הנעה שונות. הגרסאות האחרות בעלות אופי שונה. צילום: יונדאי

יונדאי קונה

יונדאי קונה היא כמו גלידה. ה-SUV הכי שובב ומתוק של יונדאי שגם מגיע בשלושה טעמים: חשמלי מלא, היברידי ו-טורבו. נכון ליום פרסום הכתבה הזו הגרסה הזמינה ביותר של KONA היא הגרסה החשמלית. זו מציעה רמת אבזור אחת אבל שתי מערכות הנעה לבחור מהן: 136 כ"ס עם סוללה של 39 קוט"ש ו-204 כ"ס עם סוללה של 64 קוט"ש. בהתאמה תקבלו טווחים של עד 305 ו-484 ק"מ.

• מה Car&Driver האמריקאי חושבים על יונדאי

הממדים הקומפקטיים של KONA עושים אותה לכלי עירוני מלוטש ומעוצב וגדול בחצי מספר מה-ווניו ו-באיון. בסיס הגלגלים הוא 260 ס"מ והאורך הכללי של 420 ס"מ יוצרים חלל מרווח לנוסעים בוגרים, תא מטען שימושי של 332 ל' וכמובן חבילת אבזור נוחות ובטיחות מהשורה הראשונה. הקוקפיט דיגיטלי מלא עם מסך 10.25 אינץ' כלוח מחוונים רב-תפקודי, וגם מסך מולטימדיה 8 אינץ' עם ממשקי טלפון מתקדמים, דיבורית, מצלמת חניה ועוד. תמצאו גם בקרת שיוט, ומערכות סיוע ובטיחות אקטיביות נוספות. מחיר יונדאי קונה החשמלית מתחיל ב-152,900 שקלים. הגרסה ההיברידית תעלה 149,900 שקלים ואילו גרסת הטורבו השובבה עולה 131,900 שקלים בלבד.

יונדאי טוסון. ה-SUV המשפחתי המושלם. מעוצב ונאה מן החוץ ובפנים. נוח מאד ומרווח למשפחה. צילום: שטח

יונדאי טוסון

הרכב הזה באמת שלא דורש הצגה. רב-המכר של יונדאי הוא אמת המידה לכל SUV משפחתי באשר הוא. העדכון האחרון של הדגם לא רק שהביא לנו את שפת העיצוב הייחודית של יונדאי, אלא גם תא נהג וסביבת נוסעים ברמה גבוהה הרבה יותר – מבחינת העיצוב ומבחינת רמת החומרים וחווית האיכות. כל זה על פלטפורמה כל-חדשה המעניקה נוחות נסיעה מעולה, בידוד רעשים מצטיין ותיאבון לכסות קילומטרים רבים במהירות ונוחות. יחידות ההנעה שבהיצע כוללות 2.0ל' בנזין אטמוספרי המפיק 156 כ"ס ו-1.6ל' טורבו עם תפוקה של 180 כ"ס. מנוע ה-2.0ל' נהנה מהורדת הכוח של תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית עם 6 הילוכים ואילו גרסת הטורבו מקבלת תיבה כפולת מצמדים מתקדמת עם 7 הילוכים. בהיצע לא פחות מ-5 גרסאות שונות ושילובים של מנועים וחבילות אבזור. אז אם אתם מתכננים לבקר באילת עם כל המשפחה וציוד מלא – יונדאי טוסון ואתם מסודרים. המחיר מתחיל ב-161,900 שקלים.

יונדאי סנטה פה. ה-SUV הכי רב-שימושי שיש. טורבו-דיזל או היברידי. עם 7 מושבים, הנעה כפולה וחבילות אבזור נוחות ובטיחות עשירות. צילום: שטח

יונדאי סנטה פה

אם תחפשו את ה-SUV האולטימטיבי תגיעו לצילום של יונדאי סנטה-פה. זהו ה-SUV שמסמן V בכל הסעיפים. אם מבחינת הממדים הנדיבים המאפשרים עיצוב של רכב מרשים ומהודר ביותר. מערכות הנעה מצטיינות ובהן טורבו-דיזל חזק וחסכוני בנפח 2.2ל' המפיק 202 כ"ס ו-45 קג"מ וגם בנזין-היברידי עם יחידת כוח עוצמתית ביותר המפיקה 226 כ"ס ו-35 קג"מ ופעולה חלקה במיוחד. בורר מצבי נהיגה מאפשר שליטה במערכת הנעה-כפולה חכמה וגם לשנות את פרופיל הנהיגה בין נהיגה רגועה וחסכונית לנהיגה דינאמית. תא הנהג מרווח ביותר ומעוצב לתת תחושת מרחב ממכרת וישיבה גבוהה ושולטת. הקוקפיט דיגיטלי מלא וכולל גם (בהתאם לגרסה) תצוגת וידאו של השטח מת בזמן האיתות ,מערכות מתקדמות למניעת שכחת ילדים ופתיחת דלת אחורית אם מזוהה רכב מאחור. ביונדאי סנטה פה יש 3 שורות מושבים, מרווח פנים אדיר לנוסעים או מטען ואיבזור נוחות רב כמו ריפודי עור, מושבים מחוממים ומאווררים בחזית, הזחה חשמלית וזכרונות, חישוקי גלגל 18 או 20 אינץ'. חבילה מקיפה של מערכות סיוע לנהג ובטיחות אקטיביות משלימה תמונה מרשימה ביותר. המחיר מתחיל ב-269,900 שקלים

יונדאי פאליסייד – למי שלא מתפשר ואוהב את ה-SUV שלו XXL – כמו באמריקה. צילום: שטח

יונדאי פאליסייד

אם אתם אוהבים את אמריקה, את הממדים של אמריקה, את הטעם של אמריקה. תהנו במיוחד מיונדאי פאלסייד. ה-SUV הגדול ביותר שבהיצע של יונדאי וזה שנוצר כדי לקלוע לטעם של הלקוחות בארץ הדוד סם. המוצר התגלה ככה מוצלח כשהתעלה על מתחרים וותיקים ממותגים אמריקאים וזכה בלא מעט פרסים בזכות זאת. אצלנו, יונדאי פאלסייד משווק עם 7 או 8 מושבים, מתאים למי שיש משפחה גדולה, נוסע קילומטרים רבים ומדי פעם לוקח את הצעצועים שלו לשטח – בפנים או בגרירה. מנוע בנזין v6 בנפח 3.8ל' מספק 291 כ"ס ו-36.2 קג"מ היורדים דרך תיבת הילוכים עם 8 הילוכים למערכת הנעה כפולה-קבועה מבריקה. הכוח שיורד בדרך הכי חלקה ונשלטת שיש הוא עצום – כה רב שמעלים את הממדים והמשקל של ה-SUV הכביר הזה. בפנים המילה "פאר" מתקשה לתאר את מה שהעין רואה: ריפודי עור על כל המושבים, מסך דיגיטלי גדול עם ממשקי טלפון מתקדמים, קונסולה מרכזית רחבה ומתגים לשליטה בתיבת הילוכים ובורר מצבי הנהיגה לכביש ולשטח. בקרת האקלים היא רב אזורית עם יחידה אחורית עצמאית ופתחי מיזוג בתקרה – מחלקה ראשונה! המחיר מתחיל ב-319,900 שקלים.

Check Also

BYD M6 – עכשיו המיניוואן

BYD משיקה מיניוואן חשמלי במחיר של פחות מ-25,000 דולר באסיה. האם הוא רלוונטי גם למערב ולנו כאן בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fourteen − 5 =