יום רביעי , 6 יולי 2022
ראשי » חדשות » פולקסווגן: יצור המכוניות החשמליות יורחב
The new Volkswagen ID.3
היצור של המכונית החשמלית מתרחב למפעל שני. Volkswagen ID.3 צילום: פולקסווגן

פולקסווגן: יצור המכוניות החשמליות יורחב

רוני נאק

המכונית החשמלי החדשה של פולקסווגן – ID.3 – תיוצר במפעל נוסף בעיר דרזדן. כך פורסם בעיתונות בגרמניה. מסתיו 2020 המשפחתית החשמלית של VW תחל לזרום החוצה משערי מפעל שקוף (שקוף על אמת עם קירות זכוכית בלבד). עתידו של המפעל שמעסיק עדיין כ-380 עובדים, לא היה ברור כשהיצור של פולקסווגן פייטון (הניסיון של VW לייצר רכב פאר גדול) הפסיק ב-2016 – והמשיך עם טפטוף איטי של הגרסה החשמלית של הגולף. עתה נמצא לו ייעוד חדש כפלטפורמה הרשמית של VW להציג לציבור את התחבורה החשמלית.

מפעל דרזדן VW
המפעל השקוף של VW בדרזדן – יצר עד 2016 את הפייטון המפוארת. צילום: VW

מסתיו 2020 צפויות לרדת מקו היצור בדרזדן כ-35 מכוניות חשמליות ביום. זאת על בסיס הפלטפורמה החשמלית המודולרית של היצרן – MEB. תהליכי היצור והקצב שלו בפועל נבחנים בימים האלה כמו גם הכשרה של כוח העבודה לטיפול במכונית חשמלית ולהכיר את תהליכי היצור החדשים. בדומה למגדל "מכוניות הצעצוע" המפורסם בוולפסבורג – לקוחות הדגמים החשמליים של VW יוכלו להגיע למפעל כדי לקבל לידיהם במסירה חגיגית את המכונית הסביבתית שלהם.

אנגלה מרקל VW
קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל פותחת את המפעל בשויקאו כשברקע תמריצים רבים לרכישת רכב חשמלי. צילום: VW

ל-VW יש תכניות מרחיקות לכת לגבי הנעה חשמלית. הקבוצה מתכננת כ-75 דגמים שונים של מכוניות חשמליות שיוצגו עד שנת 2029 ומהן להעלות לכבישים כ-26 מיליון יחידות. כדי לתמוך במספרים האלה הנה עוד מספר: 60 מיליארד אירו – זה שיעור ההשקעה של VW עד שנת 2024, בעתיד התחבורה החשמלית הדיגיטיזציה של מוצריה.

איור פיננסי
VW עם השקעות כבדות ביותר בעתיד החשמלי. הנה החלוקה של 60 מיליארד אירו לארבעת השנים הבאות. איור: VW

צפו גם בזה

מבחן דרכים סוזוקי S-Cross

עדכון עמוק, על פני השטח, לרכב הפנאי מסוזוקי מתווסף ליחידת הנעה מוכרת, חבילת בטיחות אקטיבית ושומר על הטעם המוכר של המוצר והמחיר? סוזוקי S-CROSS מתעדכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.