יום ראשון , 5 אפריל 2020
ראשי » מגזין » איך לבחור מכונית ב-2017?
איך לבחור מכונית חדשה ב-2017? דברו איתנו! סוזוקי איגניס מגיעה עוד מעט. צילום: סוזוקי
איך לבחור מכונית חדשה ב-2017? דברו איתנו! סוזוקי איגניס מגיעה עוד מעט. צילום: סוזוקי

איך לבחור מכונית ב-2017?

רוני נאק

המבחר של המכוניות החדשות כיום עצום ובעיקר מבלבל מאד. עשרות מותגי רכב, מאת דגמים ואלפי גרסאות יוצרים יחד היצע צבעוני, ססגוני ומאד מרתיע כשצריך לבחור את האחת שתתחייבו לתשלומים עליה בשנים הקרובות. רק בסגמנט המיני – שבקושי היה קיים רק לפני עשור – יש 9 מותגים שונים עם רנו טווינגו שהצטרפה רק השבוע וסוזוקי איגניס שתגיע בחודשיים הבאים עם בשורה של רכב פנאי ראשון לקבוצה הזו.

רכבי פנאי יש לכם מיפן וקוריאה דרך ארה"ב, אירופה ובריטניה (שכבר לא באיחוד) במנעד מחירים מ-100 אלף שקלים ועד מיליון ויותר לאקזוטיקה אמיתית. וכל אחד מהמותגים הללו יתנו לכם לפחות תריסר סיבות מצוינות מדוע החיים שלך יהיו הרבה יותר טובים (ברמה של קנריות המצייצות על הכתף ובמבי מגיע לאכול מכף היד – ככה טובים), השיניים בכל החיוכים יהיו הרבה יותר לבנות והמשפחה תהיה מאושרת יותר מתמיד.

איך לקנות מכונית חדשה ב-2017? סובארו לבורג - הרבה יכולת ויופי שרק אמא יכולה לאהוב. צילום: רוני נאק
איך לקנות מכונית חדשה ב-2017? סובארו לבורג – הרבה יכולת ויופי שרק אמא יכולה לאהוב. צילום: רוני נאק

ואם אינך "סוברואיד" שרוף, איש לנד רוברים קשוח או מאלו שקונים "רק גולף" – אלא קונה ממוצע מהשורה, איש היישוב ובאופן כללי אחד כנזה הנחשב שפוי ויכול לשאת נשק ברשיון – קל מאד לאבד את הצפון ולהתבלבל מול ההיצע המדהים, מבול המבצעים, המימון הזול ואותו עיסוי מוח (באין תחליף ראוי לזיון מוח) שיגרום לך לצאת מאולם התצוגה של כל מותג עם כל דגם כל שהוא – כי לא משנה מה אתה קונה העיקר שתקנה כבר משהו! כי היום התחרות היא כזו שאי אפשר לתת ללקוח לצאת מאולם התצוגה בלי רכב חדש – גרוע מזה שילך לבדוק הצעות אצל המתחרים?! (פס קול של נשיפת ערפד…).

כלקוח אתה לא יכול לראות את המתחרים כתף לכתף – עם יועץ מכירות שיוכל לתת לך את היתרונות והחסרונות של כל דגם וגרסה ובאילו יש הזדמנויות או מבצעים, למי יש כמות קטנה של תביעות אחריות או מרווחי טיפולים גדולים יותר, או שמירת ערך ביד השנייה או מכוניות לקראת גיול. סוג של חווית לקוח שאנו רגילים אליה מחנויות של מכשירי חשמל למשל. אתה נכנס ל"עולם תוכן" של מותג ברגע שתפסע לאולם התצוגה וכרטיס היציאה שלך ממנו יהיה הויזה.

איך לבחור מכונית חדשה ב-2017? מרצדס GLA פרימיום פנאי והעלויות בהתאם. קניה רגשית או שכלתנית? צילום: רוני נאק
איך לבחור מכונית חדשה ב-2017? מרצדס GLA פרימיום פנאי והעלויות בהתאם. קניה רגשית או שכלתנית? צילום: רוני נאק

הנה כמה עצות שימושיות:

  1. אל תצפה לקבל עצות באולם התצוגה.

הם ימכרו לך את המכוניות שלהם – רק את שלהם וכל אחת מהמכוניות שלהם. עצות לגבי האופציות האחרות שיש מחוץ לאולם של אותו מותג? חבל על האנרגיות שלך, תשובות לא תקבל – פרופגנדה כן.

  1. אין מכוניות רעות.

נכון, לא כולן מצוינות, יש מנעד של אמינות וכו'. אבל המכוניות המודרניות – כמוצר – כולן טובות למדי. מה שכן יכול להיות רע – וממש רע – זה השירות. ברר האם יש מרכז שירות (שזה בעצם מוסך אבל יותר נקי) במרחק נסיעה סביר ממך. מה שעות הפעילות שלו. כמה עולים טיפולים שוטפים. מה מרווחי הטיפולים. כמה שנות אחריות יש ומה היא כוללת. האם אתה צריך לבצע טיפול כל חצי שנה או בכל שנה? בכל 10 אלפי קילומטרים או 15 אלף – אולי יותר? יש מותגים שבעיות אמינות – סטטיסטיקת התקלות – שלהם גרועה ממש. אחרים אמינות חרוטה על דגלם והם מגבים זאת – למשל – עם חמש שנות אחריות. תבחרו את מכונית חלומותיכם, עם מוניטין אמינות גרוע ושירות בעייתי – מהר מאד תהיו בחלום בלהות. סוג של גיהנום מוטורי שבו אתם מכירים את השמות הפרטיים של כל המכונאים במוסך, אתה מנהל שיחות נפש לתוך הלילה עם מנהל השירות ומצלצל בפעמון הדלת ובורח מהווילה של המנכ"ל. גרוע מזה – מחנה את המכונית עם שלט גדול "אל תקנו (השלימו את החסר) חרא מכונית זבל של אנשים". אפשר גם שיימינג בפייסבוק.

איך לבחור מכונית ב-2017? שברולט ספארק - מבריקה ומצויידת אבל אם הצרכים שלך כוללים גרירת קרוואן היא לא בשבילך. צילום: רוני נאק
איך לבחור מכונית ב-2017? שברולט ספארק – מבריקה ומצויידת אבל אם הצרכים שלך כוללים גרירת קרוואן היא לא בשבילך. צילום: רוני נאק
  1. סוג המכונית הנכון.

וזה רק אתם עם עצמכם הפעם. היו כנים ורכשו מה שאתם צריכים באמת. חיים בעיר ונוסעים מעט? מכונית קטנה היא פתרון לאושר אורבני. מבלים הרבה בשטח או גוררים מטען כבד? רכב שטח עם LOW יעזור לכם יותר. מתרבים כמו ארנבים? מיניוואן הוא הפתרון. וגם אם אני מסתכן בזה שאני הולך כנגד הזרם, משפחתית מצוידת, נאמר יונדאי אלנטרה, עולה עשרות אלפי שקלים פחות מיונדאי טוסון ברמת איבזור דומה/מקבילה – וגם עלויות התחזוקה השוטפות תהיינה נמוכות יותר (הפוזה הלכה מאמי – אין לך ג'יפ). צריכים 7 מושבים? באמת? מעבר מרכב פנאי של 5 מושבים לרכב פנאי עם 7 מושבים יעלה לפחות 20 אלף שקלים נוספים – לרוב הרבה יותר. חוצמזה מיניוון יהיה תמיד "מוביל נוסעים" טוב יותר מספסל מתקפל בישבנו של ג'יפון. תעשו נסיעת מבחן – עליי!

על המכונית להתאים לחיים שלכם ולצרכים האמיתיים שלכם ולא להיפך.

איך לקנות מכונית חדשה ב-2017? הזינוק מרכב פנאי של 5 מושבים לכזה של 7 מושבים הוא יקר מאד. אולי תבחן מיניוואן? צילום: ניסאן
איך לקנות מכונית חדשה ב-2017? הזינוק מרכב פנאי של 5 מושבים לכזה של 7 מושבים הוא יקר מאד. אולי תבחן מיניוואן? ניסאן אקסטרייל צילום: ניסאן
  1. איבזור והטבות.

ראשית בטיחות. קנו רק מכוניות עם 5 כוכבים בטיחות – אין כאן מו"מ בכלל. אם יש למכונית גם מערכות בטיחות אקטיביות (שיוט אקטיבי, סטיה מנתיב, בלימה אוטונומית) זה מצויין. לרוב המכוניות שאצלנו יש ציון של 5 כוכבים אבל לא תמיד ולפעמים תופתעו לגלות שגם מכוניות פרימיום יקרות נעדרות אותו כוכב חמישי. מה שזה אומר – באופן הגרפי ביותר – שבאותן מכוניות יש סבירות גבוהה יותר שתהרגו או תפגעו באופן קשה במקרה של תאונה. אין 5 כוכבי NCAP? הדיון הסתיים. הסתובבו וצאו מיד מהאולם בלי לסיים את הקפה שקיבלתם בחינם (המהדרין מוסיפים "אין 5 כוכבים לא קונה!").

מצלמת חניה היא פריט נהדר שלא רק שומר על פינות הרכב שלך אלא גם יעזור למנוע פגיעה בילד שעומד אולי מאחרי הרכב. זה אחד מסוגי התאונות הנפוצים והקשים יותר שבהם נפגעים ילדים.

ממשק בלוטות' לטלפון ומוזיקה, WAZE יש כבר לכולם, מולטימדיה עם אנדרואיד או אפל פליי זה תמיד נחמד. ואפשר גם מפתח חכם שנותר בכיס. אלו לרוב דברים שלא תמצאו בגרסאות הבסיס של דגמים רבים ובטח שלא במכוניות היוצאות משוק הליסינג – אלו לרוב מרוקנות מתוכן כדי להגיע לרמת מחיר נמוכה. טפסו מעט במדרג האיבזור וקנו את הרכב המצוייד.

איך רונים מכונית חדשה ב-2017? קיה נירו. עם חבילת בטיחות אקטיבית ו-5 כוכבי בטיחות אבל גם איבזור נוחות רב והנעה היברידית לקיה נירו יש את כל הקלפים. צילום: רונן טופלברג
איך רונים מכונית חדשה ב-2017? קיה נירו. עם חבילת בטיחות אקטיבית ו-5 כוכבי בטיחות אבל גם איבזור נוחות רב והנעה היברידית לקיה נירו יש את כל הקלפים. צילום: רונן טופלברג
  1. מועמדות סופיות

מותגי הרכב מעוניינים ליצור חיבור רגשי עם המוצרים שלהם. הם רוצים ש"תרצו" את המכונית שלהם בכל מחיר – העיקר שלא ייעשה כאן תחשיב קר (כמו שהם עושים). זו דרך גרועה לבחור מכונית, דרך שממנה נהנים יותר מכל מותגי הפרימיום הנחשקים. אצל אלו גרסאות בסיס רבות – שהיום בשוק הישראלי מקבלות את המילה "נגישות" – מציעות פחות במישורים רבים ועולות כמו גרסאות מצוידות מאד של מותגים עממיים (השוו למשל מרצדס A180 מול מאזדה 3 הצ'בק). היו מודעים לפער שיש בין התפיסה העממית של המותג לבין המציאות בפועל. לכו על מותג פרימיום אם עלות הקניה הגבוהה, ועלויות התחזוקה הם רק הערת שוליים בתדפיס העו"ש שלכם.

איך לקנות מכונית חדשה ב-2017? מזראטי לבנטה. מתרועע עם אוליגרכים וכסף לא מטריד אותך? מצאנו את הכרכרה שלך! צילום: רוני נאק
איך לקנות מכונית חדשה ב-2017? מזראטי לבנטה. מתרועע עם אוליגרכים וכסף לא מטריד אותך? מצאנו את הכרכרה שלך! צילום: רוני נאק
  1. התייעץ עם גורם אובייקטיבי

זה לא סטוץ בטינדר – אלא התחלה של מערכת יחסים ארוכה וטעונת רגשות. לכן קבלו החלטות בצורה כנה וביקורתית. אם אתם צריכים עזרה להגיע לאותן מועמדות סופיות, לגלות היכן יש הזדמנויות, ממי להימנע, ואיך לקבל את העסקה הטובה ביותר צרו עימנו קשר. זה בדיוק מה שאנחנו עושים. ועל הדרך חוסכים לכם אלפי שקלים ואת ההתעסקות המלבבת עם אנשי מכירות.

צפו גם בזה

טנדר חשמלי בטעינה

פריצת דרך? טעינה מלאה ב-10 דקות!

ATLIS מציגה טכנולוגיית מצברים שונה אשר עשויה ליצור הפרעה משמעותית בעולם התחבורה החשמלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 × three =