יום שלישי , 26 מאי 2020
ראשי » חדשות » דודג' ראם – מתחיל בקטנה

דודג' ראם – מתחיל בקטנה

חברת מכשירי תנועה הודיעה השבוע על תחילת היבוא של טנדר ראם ממותג דודג' אותו היא מייצגת. הראם 3500 מיועד לנהגים בעלי רישיון ג' ומוגדר כמשאית בפני הרשויות. ככזו הוא פטור ממסי קניה, מוכר במע"מ והוצאותיו מוכרות גם כן. בנוסף, לא על עליו תשלום שווי שימוש. (כל האמור נכון גם לגבי מתחריו מבית פורד ושברולט.

הראם מצויד במנוע קאמינס 6 ציל' בנפח 6.7 ל' טורבו דיזל המפיק 350 כ"ס ו-90 קג"מ. מגדש טורבו יחיד בעל נחיר משתנה ומערכת הזרקת סולר בלחץ גבוה מאד אמורים לספק למנוע הגדול תגובה מהירה וצריכת דלק סבירה. תיבת ההילוכים היא מהזן האוטומטי והיא מצויידת בשישה הילוכים. הפיקוד של התיבה מאפשר גם ברירה והחזקת הילוכים ידנית. בנוסף, הראם הוא הטנדר היחידי בקבוצתו המצוייד בבלם מפלט – אגזוז ברקעס – כמו משאית גדולה ועם יתרונות ברורים בכבישים הררים.

הקבינה הכפולה מצוידת יפה לטנדר עם מערכת מולטימדיה מלאה, ממשקי בלוטות', והמון תאי אחסון, שקעי מתח ותאורה. מתג חשמלי מפקד על מערכת ההנעה הכפולה ומאפשר שילוב קל של הסרן הקדמי להנעה.

ועכשיו למספרים: משקל כולל מותר 4581 ק"ג וזה משאיר להעמסה קצת יותר מ-1300 ק"ג. הראם ישווק בגרסאות ארוך (6589 ס"מ) וקצר (6030 ס"מ)  כשעיקר ההבדל נובע מאורך הארגז – 1950 ס"מ בקצר מול 2440 ס"מ בארוך. גם בסיס הגלגלים שונה עם הבדל של 51 ס"מ בין הגרסאות. בכל הקשור לעבודת שטח יש יתרון ברור בזוויות המרכב של הגרסה הקצרה (LSD דיפ' מוגבל החלקה פריט סטנדרטי בשניהם).

בתחום הבטיחות דודג' טוענים לדיסקי הבלם הגדולים בקבוצה, לצד זה יש חיווי לחימום יתר של בלמי הנגרר, ארבע כריות אוויר, ABS ומידות כבירות. המחירים מתחילים מ-219,000 שקלים פלס מע"מ לגרסה הקצרה ו-229,000 שקלים פלוס מע"מ לגרסה הארוכה.

בשנת 2011 – כך לפי הנהלת מכשירי תנועה – אמור להתרחב ההיצע עם בדיקת האפשרות לייבוא הגרסה הקטנה יותר – 2500 – וגם את הגרסאות הכבדות יותר – 4500 ו-5500 – שעל בסיס אחת מהן יתוכנן בתע"ר נצרת מחליפו של האביר הצה"לי – להלן אביר 2!

המספרים אליהם שואפים יבואני דודג' צנועים למדי: 50 כלים עד לסוף השנה, וכ-100 יחידות בשנה הבאה עם כוונה להגיע לכ-25% מהסגמנט המונה כ-400 יחידות בשנה.

המבחן המשווה של השנה הבאה?

צפו גם בזה

טנדר פולקסווגן אדום

פולקסווגן אמארוק GTi

תוספת של 50% להספק ולמומנט - אפשר לחיות עם זה. פולקסווגן אמארוק מקבל עוד יותר שרירים

One comment

  1. טנדר עם אגזוז ברעקס! מצמיח שערות על החזה מרוב גבריות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × one =