יום שני , 23 מאי 2022
ראשי » טיולי שטח » טיול שטח – כורכר השרון
טיול שטח עם יונדאי IX35. הרפתקאות בין רכסי הכורכר של השרון. צילום: רוני נאק
טיול שטח עם יונדאי IX35. הרפתקאות בין רכסי הכורכר של השרון. צילום: רוני נאק

טיול שטח – כורכר השרון

פעמים רבות אנו מרחיקים עד לקצות המדינה כדי למצא את הנירוונה. אבל לפעמים כל מה שצריך זו גיחה קצרה לשביל, לראות שמיים גדולים, לנשום ריח רגבי אדמה אחרי הגשם ולשמוע את אוושת הצמיגים על שביל חול רך. לטובת ה"סידור" הזה יש את המסלולים הביתיים – אלו הקרובים לבית, אלו שאתם מכירים כל קוליס ועץ לאורכו ומצפים לראותם כמו חבר קרוב מהיחידה.

טיול שטח עם יונדאי IX35. הרפתקאות בין רכסי הכורכר של השרון. צילום: רוני נאק
טיול שטח עם יונדאי IX35. הרפתקאות בין רכסי הכורכר של השרון. צילום: רוני נאק

המסלול באורך של כ-25 קילומטרים והוא מחבק את מסילת הברזל שבין כפר שמריהו לדרום נתניה וחוזר דרך מזרחית יותר מהפרדסים. שתי הערות: חלק מהציר בבניה ובשימוש של העושים על הארכת נתיבי איילון וחיבורם למחלף עתידי שיהיה ממש מול קיבוץ געש. הערה שנייה נוגעת למזג האוויר. בקיץ אין שום בעיית עבירות, בחורף לעומת זאת אתם עשויים בהחלט להיתקל בשלוליות ענק שלא ניתנות לצליחה. הפעילו שיקול דעת ואל תכנסו לצרות. בקצב רגוע, כשהחלונות פתוחים ועוצרים לקפה אפשר לשרוף בכיף כשעתיים/שלוש.

המסלול במפה הוא הנתיב שבו אנחנו עברנו, המלצתנו היא להכנס אליו דווקא ממחסום הרכבת שמול כפר שמריהו. הגיעו אליו ממזרח (מכיוון שדה התעופה של הרצליה) וממש לפני מחסום הרכבת פנו ימינה לדרך עפר/כביש שבור רחבה הפונה צפונה במקביל למסילת הברזל.

חולפים על פני בית הקברות של כפר שמריהו וממשיכים צפונה עד שחולפים על פני מחסום הרכבת שבין רשפון לרעננה. כאן הנוף כבר נפתח ואפשר לנשום אוויר. נמשיך בנסיעה בין שדות ופרדסים עד שנגיע למנחת האולטראלייטים שעל הכביש הפנימי בין בני ציון לגעש. כאן – בתיאום מראש – תוכלו לחוות טיסה מסוג אחר לגמרי.

אחרי החוויה האווירית נמשיך בשביל על גבול שמורת הטבע חרוצים. שמורת טבע זעירה אשר משמרת את הצמחייה הטבעית של איזור השרון טרם שיושב. נמשיך לזגזג על פי המסלול בין מטעי אפרסמונים, אשכוליות ושדות כרוב עד לתל שמעל נחל פולג.

כאן צפוי לנו אתגר עבירות קטן כדי להעפיל לראשו ושם תמצאו חבצלות, וכרכומים אשר החליפו את החצבים של תחילת הסתיו. מבט בוחן על הקרקע יגלה בורות ומחפורות רבים. אלו נחפרו בתקופה מלחמת העצמאות אז חשש היישוב היהודי שבמקום מפלישה ממזרח והתכונן לבצר את תא השטח הזה.

נמשיך במורד הגבעה ודרך מטע אפרסמונים מטופח – כשמולנו תל יצחק – נפנה מערבה על גדותיה של תעלת מים מלאכותית גדולה אשר מנקזת את מי נחל פולג. הנחל זרם במשך אלפי שנים אבל מימיו נלכדו בין רכסי הכורכר של מישור החוף ויצרו ביצות גדולות. כיום לא נותר מאלו רבות – ורמז להן תוכלו לראות מדרום לשביל שאתם עליו כרגע.

נפגש שוב עם מסילת הברזל ונחזור דרומה לעבר מעבר הרכבת לגעש – או לחילופין נפנה צפונה ונמשיך על השביל הרחב עד למפגש עם כביש 553. מערבה לנתניה דרום, מזרחה לצומת בני דרור.

קחו יונדאי לטיול שטח ביער ביריה

מסלול טיול שטח חפוז בבן שמן

אם אתם מחפשים חוויות נוספות באיזור אנו ממליצים על חמי געש. מרחצאות חמים שרבים מפספסים בדרך למוסדות המוכרים של חמת גדר, חמי יואב או חמי זוהר המרוחקים. בחמי געש נפתח לאחרונה מתחם בריכות חדש עם מים בטמפ' של כ-40 מעלות וזרמים של מים תרמו מינרלים. יש גם ספא ואירוח כפרי ואם עוד יש לכם כוח או חשק, תוכלו לנסות לקלוע כמה כדורים במגרש הגולף של געש. לפרטים נוספים

צפו גם בזה

יונדאי STARIA – לחשוב מחדש על ואן

פלטפורמה כל-חדשה, עיצוב מרהיב מן החוץ ועיצוב יצירתי וחדשני מבפנים. יונדאי STARIA בדרך אלינו עם בשורה של ממש בקבוצת הוואנים ומבטיחה לתת פתרונות חדשים בסגמנט ותיק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.