יום שישי , 5 יוני 2020
ראשי » מטוסים ותעופה » מטוס רוסי לחיל האוויר הישראלי?
מטוס כיבוי רוסי. האם הברייב Be-200 יהיה הרוסי הראשון בחיל האוויר? צילום יצרן

מטוס רוסי לחיל האוויר הישראלי?

למערכת שטח.TV הגיע מידע אמין בדבר תוכנית לקיים בקרוב הדגמה של מטוסי הכיבוי הרוסיים ל"מקבלי ההחלטות" אצלנו. מטוסים אלו השתתפו יחד עם מטוסי בומברדייה והסופרטנקר בכיבוי השריפה בכרמל.

מטוס כיבוי רוסי. האם הברייב Be-200 יהיה הרוסי הראשון בחיל האוויר? צילום יצרן

ליצרן המטוסים – ברייב – היסטוריה ארוכה של יצור מטוסים אמפיביים ובתחום הזה הוא מהיצרנים הבודדים בעולם המתמחים בנישה הזו. הדגם המדובר Be-200 הוא כלי טיס גדול למדי. משקלו המירבי כ-37 טונות והוא מסוגל לשאת עד 12 טונות מים או תמסית כיבוי (נוזל אדום). כשהוא גולש על פני המים, ימלאו המכלים הפנימיים בקצב של טונה לשניה עד למילוי מושלם תוך 12 שניות. הברייב מסוגל לעבוד בים עם גלים בגובה של עד 1.2 מטרים ובעומק של יותר משני מטרים.

מטוס כיבוי רוסי. ביצועים של מטוס סילון מאפשרים נשיאת 12 טונות מיל וטווח של 4000 קילומטרים. צילום יצרן

כיאה למטוס סילון נתוני הטיסה שלו טובים למדי. הדחף מתקבל משני מנועי טורבו-מניפה – מתוצרת רוסית – המפיקים כל אחד דחף של 7 וחצי טונות. הוא ישייט במהירות של מעל 700 קמ"ש ברום של כמעט 30,000 רגל ולטווח של כמעט 4000 קילומטרים. נתונים אלו הופכים אותו לכלי עזר אסטרטגי בידי כל מדינה או גורם באיזור ומאפשר לסייע לכוחות ולמדינות שכנות.

בניגוד לבומברדייה המשתמש במנועים וחלקים נוספים מעולם התעופה המערבית, ומוכרים היטב לאנשי חיל האוויר ולגופי תחזוקה אזרחיים הפועלים בארץ, הברייב זר בארצנו וידרוש מערך לוגיסטי חדש והכשרה מאפס. נתונים אלו יעמדו לרועץ עבור מי שיציג את כלי הטיס המרשימים הללו – אצלנו. מחיר מטוס הכיבוי ברייב Be-200 לא נמסר, אך יהיה זה בטוח להעריך שמחירו יהיה רב יותר מ-30 מיליון הדולרים שבומברדייה מבקשת לרכישת מטוס הכיבוי מתוצרתה – ה-415.

צפו גם בזה

דיפנדר בסלעים

לנד רובר דיפנדר חוזר!

החל ב-498 אלפי שקלים - דור חדש ועתיר טכנולוגיה של דגם השטח האייקוני פוגש את השטח מזווית חדשה

3 comments

 1. אז יעשו הדגמה. ומה אז???

 2. למיטב זכרוני
  ראינו גם ראינו את ברייב
  BE-200ES
  בתצוגת התכלית בעת השריפה בכרמל
  במשותף עם ענק רוסי גדול הרבה יותר…

  בכלל , היה כאן מופע אווירי
  באדיבות ביביהו

 3. כאן כתוב שהדגמה עמורה להיות היום (3.02.2011) בהרצליה:
  http://www.zman.com/news/2011/02/02/94245.html?p=1

  חיפשתי במיחד ב- ynet, nrg, ו- google ולא מצאתי שום הזכרה או מבזק בנוסה. זאת אומרת שמישהו כבר החליט לא לקנות אותם, רק מנסים ליצור רושם של קיום מכרז.
  :-]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

sixteen − 12 =