יום חמישי , 22 פברואר 2024
חלוקת גביעים של ספורט במחתרת. צילום: כפרה
חלוקת גביעים של ספורט במחתרת. צילום: כפרה

סיום עונת ליגת ראלי רייד 2014 ו RALLY GREECE

מאת: עדי שפרן – כפרה

על מצב הספורט המוטורי בישראל כבר כתבתי לא מעט, כל מראה של רכב תחרותי בליגה כזאת או אחרת, צובט את הלב ומסמל את התקווה שאולי יקרה משהו אצלנו – כאן על השבילים שלנו. הצוותים בנו ושיפרו (ועדיין עוסקים במלאכה) את רכבי השטח המיוחדים שלהם מתוך אהבה ואמונה שיחזרו הימים שבהם בכל חודש יש אירוע בליגות השונות (כרגע רק ליגת אופנועי האנדורו מתחילה את עונת 2015 -2016 עם לוח זמנים מסודר ומועדים לאירועים).

וכולם מקווים באופטימיות רבה לשינוי שיגיע.

לא מעט צוותים ישראלים, מכוונים את המשאבים שהושקעו למרוצים לאירועים גדולים בחו"ל, לא כל האירועים מוכרים או רבי משתתפים, אך הרצון העז ואהבה לספורט המוטורי לא מותירה בידם אלא להתחרות אי שם… הנה, כמה דוגמאות למרוצים בחו"ל בהם צוותים ישראלים לקחו ולוקחים חלק:

צוותים מליגת העבירות מתחרים ב – Croatia Trophy בקרואטיה.

צוותים מליגת הראלי רייד מתחרים ב   RALLYE BRESLAUבבולגריה, Hellas Rally Raid ביוון, 24 hours ביוון, RALLY GREECE OFFROAD ביוון ואלו הם האירועים ש ככה במהרה עלו לי על המקלדת.

את אירוע חלוקת הגביעים למקומות הראשונים בלבד בליגת הראלי רייד לעונת 2014 (בליגת הראלי רייד, התקיימו שניים או שלושה מרוצים בשנת 2014 ) קיימו ביום שישי האחרון 20.2.15 בסדנת גתוס בתל אביב שאירחה באירוע זה גם את מארגני RALLY GREECE OFFROAD ביוון (ועל כך בהמשך).

מעט מאוד מחברי העמותה או ממשתתפי הראלי רייד הגיעו לאירוע וחבל שלא פרסמו גם את שמות המשתתפים שהגיעו למקומות השני והשלישי, בכל זאת הצוותים השקיעו ולקחו חלק נכבד בעונה שהייתה.

את הגביעים לזוכים העניק Kostas TheologisMr. מארגן RALLY GREECE OFFROAD ואת גביע אלוף האלופים העניק Mr. Michail Terzimpasis  משגרירות יוון בישראל.

 

רשימת הזוכים במקום הראשון בליגת ראלי רייד לשנת 2014:

קטגוריית T1 4X4 –  עידו שקל  – גיא גוטליב

קטגוריית T1 2X4  – שלמה עיני – אילן פטורי ארז אברמוב

קטגוריית T 2  – ניסים באבא  – דודי טל

קטגוריית T3 –  תום בריל דני פרל

קטגוריית  TT – טל  וינברג – יוסי סימה

קטגוריית  RZR CUP – אדר מלמד

קטגוריית אופנועים כללי – שוורץ ליאור

קטגוריית אופנועים מקצועי – ערן וולנברג

קטגוריית אופנועים עד 250 – ויינברג נתן

קטגוריית סניורים – עומר שושני

קטגוריית טרקטורונים – נועם דהאן

אלוף האלופים לשנת 2014 הוא דני פרל

ואם הזכרתי את השתתפות הצוותים הישראלי במרוצים בחו"ל, מארגני המרוץ RALLY GREECE OFFROADKostas Theologis ו Alekos Apostolidis הגיעו לישראל להציג בפני צוותים ישראלים את האפשרות להתחרות ביוון בחודש מאי.

RALLY GREECE OFFROAD יתקיים בתאריכים 29-31.5.2015 בשתי ערים: GREVENA  ו FLORINA ביוון,המרוץ יהיה באורך של  850 ק"מ שמתוכם 470 ק"מ הם SPECIAL STAGES ויתפרס על שלושה ימים.

ישנם 9 קטגוריות: T1, T2, T3, TH, UTV, Z2, BUGGY, MOTO, QUAD והמרוץ מוגבל להשתתפות של 35 רכבים.

כל המסלולים מסומנים וסגורים למטרת המרוץ, המארגנים מדגישים כי המרוץ ברמת בטיחות גבוהה,  שיטת הניווט באמצעות ספר דרך והדרכים מהירות ויפות.

נכון להיום שלושה צוותים ישראליים כבר נרשמו וייקחו חלק במרוץ בחודש מאי: צוות "גתוס כל גדר" שי שמעוני, צוות "א.ד. מוצרי תעבורה בע"מ" דדי שפרונץ וגיא גוטליב, גל שחם ונמרוד אופיר (קיד) שהפעם יתחרו ברכב מושכר במיוחד למרוץ מסדנת הרכבים RALLY ART האיטלקית.

שלושת הצוותים הללו כבר התחרו במרץ זה בשנה שעברה.

להלן קישור לאתר הבית של RALLY GREECE OFFROAD שם תוכלו למצוא את כל הפרטים והעדכונים על המרוץ ובמועד המרוץ עצמו תוכלו להתעדכן בתוצאות של הצוותים.

www.rallygreeceoffroad.gr

Check Also

יונדאי רושמת טנדר חשמלי

הכינו את עמדות הטעינה. יונדאי רושמת סימנים רשומים חדשים המרמזים על טנדרים חשמליים חדשים. ioniq T10 וגם ioniq T7 טנדרים כפולי הנעה וקבינה עם קשר קרוב ל-IONIQ7

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fifteen − 7 =