יום שלישי , 29 ספטמבר 2020
ראשי » אופני הרים » קפוא בחוץ? בהולנד מפשירים שבילי אופניים
רוכבים על אופניים גם בחורף? בהולנד יפשירו את שבילים האופניים עם מים חמים. צילום: Jos van Zetten

קפוא בחוץ? בהולנד מפשירים שבילי אופניים

שיטה חדשה להפשרת הקרח בשבילי האופניים תאפשר לתושבי ממלכת הרכיבה הצפונית להמשיך לרכוב גם כשהאצבעות עלולות להידבק לכידון.

 

 

רוכבים על אופניים גם בחורף? בהולנד יפשירו את שבילים האופניים עם מים חמים. צילום: Jos van Zetten

אנחנו אוהבים להתלונן שבישראל קשה לרכוב על אופניים – החום והכל. אבל בהולנד, ממלכת האופניים הבלתי מעורערת, נתקלים בבעיות קשות יותר. המדינה הצפונית מוצאת את עצמה תדירות בטמפרטורות נמוכות במיוחד. הבעיה לא מסתיימת בקור מקפיא האצבעות והאוזניים וממשיכה לכך שנתיבי האופניים קופאים והרכיבה נעשית מסוכנת במיוחד.

אבל שום מדחום לא יעצור את ההולנדים מלרכוב. מרסל בורפיין (Marcel Boerefijn) ההולנדי פיתח שיטה לחמם את שבילי האופניים וכך האופנה הקיצית/אביבית תוכל להימשך במדינה הצפונית גם בשיא החורף.

על פי הפיתוח של בורפיין, ייקלט חום מימי הקיץ בעומק של כמה עשרות מטרים מתחת לשבילי האופניים ועל פי הצורך החום יעלה אל מתחת לפני שטח השבילים ויפשיר אותם לחלוטין. ההערכה היא שהשיטה הזו תעלה כ-25-50 אלף דולר לכל קילומטר. לדברי המפתח, עלות המערכת משתלמת היות שהיא חוסכת את ההוצאה המתמשכת של פינוי ופיזור מלחים, מונעת אלפי תאונות אופניים בשנה ומצמצמת את השימוש במכונית הפרטית.

הבשורה הטובה היא שמספר ערים בהולנד בוחנות כעת ברצינות את הטמעת המערכת להפשרת הקרח משבילי האופניים בתחומיהן. ולגבי קצות האצבעות והאוזניים, אין ברירה: ההולנדים יצטרכו להמשיך לבחור בכפפות ובכובעים מחומרים גמישים ומבודדים.

 

צפו גם בזה

טויוטה לנד קרוזר 300 – חכו לזה

מיפן מגיעים פרטים נוספים על הלנדקרוזר הגדול - הוא לא מוותר על השטח, יקראו לו 300 ותהיה גרסה היברידית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

three × three =