יום ראשון , 29 מרץ 2020
ראשי » טיולי שטח » שביל עדולם – תגיד טוסקנה!
מסלול שטח פארק עדולם. אחו מקסים בין גבעות עדולם. צילום פז בר

שביל עדולם – תגיד טוסקנה!

מדור הטיולים בחסות יונדאי

אני חייב להתוודות שאת עדולם גיליתי ממש לא מזמן. שלוש שנים לכל היותר. ומאז אני מקפיד לחזור לאיזור – רצוי בחורף – ליהנות ממגוון השבילים היפים, החורש הטבעי, והנוף הפתוח ונטול עמודי חשמל או זיהום וויזאלי אחר. מעטים מכירים את מכלול התלים שקיים באיזור, אחד מהם – חרבת מדרס – מכיל את הפירמידה היחידה בישראל!

לחץ עליי!
לחץ עליי להורדת המסלול

מסלול שטח פארק עדולם. טויוטה ראב 4 2011 בכניסה לשביל בצומת האלה. צילום פז בר

נקודת ההתחלה היא בתחנת התידלוק של צומת האלה, ממנה כנסו לשביל המשולט "שביל עדולם" והמשיכו לפי המפה המצורפת. אין קטעי עבירות קשים או משמעותיים והדרך מתאימה גם לרכבי פנאי "רכים" אנו עשינו את זה עם טויוטה ראב 4שלא נתקל בקשיים מיוחדים.המסלול לא ארוך במיוחד כ-17 קילומטרים בסך הכל ומתאים גם לרוכבי אופניים. נווטים יצירתיים יכולים להרכיב ערב-רב של מסלולי-משנה. הסיום על כביש מס' 35 עליו פנו ימינה כדי להגיע לבית גוברין או שמאלה למחסום תרקומיה.

המסלול מציע טבע מגוון מאד. הוא מתחיל ביער אורנים נטוע, עם התפריט המוכר מיערות קק"ל בכל הארץ. בהמשך הנוף מתחלף לסבך ימתיכוני ובו עצים ושיחים מקומיים והמון אבל המון פרחים ולא מעט בעלי-חיים שתוכלו לפגוש אם תהיו שקטים ותסעו לאט.

מסלול שטח פארק עדולם. טויוטה ראב 4 2011 על עוד שביל מקסים ליד צפרירים. צילום פז בר

מי שבכל זאת לא רוצה לעשות אפילו נתיב כה קצר יכול לנוע באחד מהכבישים הפינימיים של הפארק ולבחור אקראית נקודה לפיקניק – אי אפשר לטעות והכל נורא יפה בעונה הזו.


הצג את adulam במפה גדולה יותר

צפו גם בזה

פורד קוגה חדשה

פורד קוגה חדשה והיברידית

SUV כל חדש של פורד - KUGA - עם היצע מנועים היברידיים מעניין וגם קוקפיט ווירטואלי מלא, אבזור עשיר ומערכות בטיחות אקטיביות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eighteen − ten =