יום חמישי , 25 יולי 2024
קו יצור אאודי חשמלית
אאודי מקפיאה לשבוע את היצור של הרכב החשמלי שלה e-Tron בשל מחסור במצברים. צילום: אאודי

אאודי e-Tron הפסקה ביצור

רוני נאק

צפירת הרגעה אם הינכם לקוחות אאודי בישראל – נפתח ונאמר כי לקוחות אאודי בישראל לא יושפעו (כך הבטיח דובר החברה בישראל). בעיה באספקה של מצברים מ-LG CHEM הקוריאנית, עוצרת את קו היצור של אאודי e-Tron לשבוע. המפעל בבלגיה (ליד בריסל) כבר יצר כ-25,000 יחידות של רכב הפנאי-פאר החשמלי של אאודי. זו אינה הפעם הראשונה שמחסור בסוללות מעכב את משלוחי המכוניות החדשות ללקוחות (שגם כך מחכים כבר חודשים למכונית החשמלית שלהם), ומאותם עיכובים "נהנים" גם פורשה ומרצדס אשר קונות את המצברים מאותו ספק. אאודי מציגה מתכננת להגיע לנפח יצור של 80,000 יחידות השנה אולם ל-LG יש יכולת לספק רק 40 אלף מצברים (כך נמסר בעיתונות הגרמנית) ממפעל שהקימה בפולין במיוחד ללקוחותיה באירופה.

קו יצור רכב
אאודי מקפיאה לשבוע את היצור של הרכב החשמלי שלה e-Tron בשל מחסור במצברים. צילום: אאודי

מבחן דרכים אאודי e-Tron

המחסור במצברים ישפיע לא רק על e-Tron אלא גם על כ-30 דגמים עתידיים, חשמליים ו-היברידיים, אשר אאודי מתכננת להוציא לשווקים – לאחר שחטפה מכה לא פשוטה בכנף בפרשת דיזלגייט. בנוסף, על רקע תקנות CAFE על אאודי להגיע לנפח יצור גדול למדי של דגמים זעומי פליטה (או 0 פליטה) כדי לחמוק מלשלם קנס דרקוני על זיהום אוויר אם ממוצע הפליטה של סך כלי הרכב שיוצרו ב-2020 יהיה גבוה מ-95 גק"מ. המאמר לא הזכיר כלל את וירוס קורונה כסיבה למחסור הנרחב במצברים.

Check Also

מבחן דרכים ריינג' רובר איווק P200

רענון מעודן מן הפנים ומן החוץ ויחידת הנעה טורבו-בנזין מעניינת החזירה אותנו לחיקו של הריינג' הקטן המעודן והרלוונטי יותר מתמיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

18 + two =